Неділя, 18.11.2018, 21:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека-філія Заліщицької ЦБС

Меню сайту
Форма входу
Головна » Архів матеріалів

    Рік 2015-ий,  який підходить до завершення, був оголошений  Роком пам’яті  Митрополита Андрея Шептицького.

     Митрополит Андрей  увійшов у історію українського народу  не тільки  як один із найвидатніших  ієрархів тисячолітньої  його історії, а також  як один  із найбільших  богословів,  діячів української культури  і науки.

      З часу заснування  Української греко-католицької митрополії  в 1596 році Андрей Шептицький був  28-им Митрополитом, а період його перебування  в тому сані – один із найвитриваліших – понад  45 років: понад 44 роки  на пості Львівського Архиєпископа  та Галицького Митрополита  і один рік – єпископа  Станіславівської  Єпархії.

     &nbs ... Читати далі »

Переглядів: 319 | Додав: zalladm | Дата: 24.12.2015 | Коментарі (0)

XII Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA  – найбільший в Україні фестиваль документального кіно, і  єдиний наразі фестиваль фільмів про права людини завітав 4 грудня у Заліщики, а 13 грудня – у Товсте.

Місія фестивалю - популяризація мистецтва гуманістичного документального кіно,  виховання поваги до людської гідності, прав людини, сприяння діалогу та порозумінню між людьми і народами тощо. Команда фестивалю дотримується двох головних принципів. Перший –  фестиваль неполітичний, тобто не пропагує жодної з  ідеологій, не користується підтримкою жодної з політичних партій і не агітує за жодну.  Другий принцип –  фестиваль некомерційний. Команда фестивалю не продає його, не робить на ньому прибутків.

У Товстому  Docudays UA прийняла селищна бібліотека. Було показано дві короткометражні стрічки: ... Читати далі »

Переглядів: 170 | Додав: zalladm | Дата: 16.12.2015 | Коментарі (0)

Наше мальовниче Товсте багате талантами. В другу неділю жовтня, коли вся Україна відзначає День художника, в нашій затишній бібліотеці зібралася молодь селища на зустріч з митцями «Побачимо світ очима художника».

Присутні мали можливість ознайомитися з книжковими виставками: «На цих полотнах – вся душа моя», «Легка крилатість пензля і різця», які розкрили різнобарв'я книг про мистецтво, які є у фондах нашої бібліотеки. Цікавими були журнали і книги, присвячені ковальській справі, які запропонував відвідувачам Михайло Гудима.

Відкрили захід працівники бібліотеки, які привітали присутніх митців селища і коротко розповіли про історію виникнення свята.

Розповідь активної користувачки бібліотеки Хмелик Олесі була гармонійно поєднана з показом слайдів про історію українського мистецтва від доби палеоліту до наших часів, про найвизначніші сто ... Читати далі »

Переглядів: 318 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

День захисника України тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, разом з великим святом запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»). Це свято відкриває такі прекрасні людські якості, як доблесть і мужність. Воно є святом усіх, чиє головне покликання – обороняти рідну землю. Це свято символізує любов і повагу українців до своїх захисників і визволителів, до тих, хто сьогодні стоїть на варті незалежності держави.

До цієї дати в бібліотеці  була оформлена книжкова виставка: «Вільна Україна пам`ятає вас», на якій експонувались книги про збройні сили України від найдавніших часів до сьогодення.

Історія України очима українських письменників була представлена на виставці «Наше минуле - в художньому слові».  Бібліотекар абонементу для дорослих Галина Заяць провела  огляд літератури: «Вічна сла ... Читати далі »

Переглядів: 187 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

У святковий, щедро напоєний теплом осінній  день, першого жовтня ми відзначаємо День людей похилого віку.  Це - свято праці,  свято долі,  свято життя,  щоб віддати свою  шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях. І саме в цей день ми віддаєммо шану тому поколінню, яке вистраждало під чорним крилом  голодоморів, вистояло криваве пекло Другої Світової війни,  відбудувало зруйноване і допомагає  нам творити щасливе майбутнє.

Найбільше замислюємось над віком людей, коли відвідуємо пацієнтів стаціонарного відділення Заліщицького районного територіального центру соціального обслуговування, що знаходиться у нашому містечку Товсте. Тут дбають про добробут 20-ти пенсіонерів.

Працівники бібліотеки надають шанувальникам слова можливість прочитати книги на різні теми. Ми забезпечуємо їм можливість ознайомитися з класикою та новинками літер ... Читати далі »

Переглядів: 189 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

Детективний жанр є одним із найбільш популярних у наш час, домінуючи серед книг, які вийшли у світ протягом більшої частини ХХ ст. Виник він у першій половині дев'ятнадцятого століття, в 1841 році, з виходом в світ першої детективної розповіді "Вбивство на вулиці Морг" Едгара По. Першими на арену детективного жанру увійшли письменниці зарубіжних країн. Особливо відзначилися автори з Великобританії. Тут творила не тільки королева жіночого детективу Агата Крісті, але й Д. Сейрес, Ф.Д. Джеймс, Дж. Хейер, Н. Марш і десятки інших письменниць. Представниці України виступили в цьому жанрі тільки в кінці ХХ століття. Найвідомішими з них є Ірен Роздобудько, Оксана Луцишина, Марина Гримич, Наталя Паняєва, Яна Дубинянська.

Жіночі детективи в нашій бібліотеці представлені романами і повістями Агати Крісті, Олександри Марініної, Дар'ї  Донцової, Поліни Дашкової, Тетяни Устинової,  Галини Кулик ... Читати далі »

Переглядів: 157 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

Україно! Мій духмяний дивоцвіт,
Голубінь над чистим золотом колосся.
Через терни йшли до волі стільки літ,
І настав той світлий день, коли збулося.

Наша рідна Україна. У глибину тисячоліть сягає твоя історія. Ти виплекала гідних синів і дочок, таких як Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Андрей Шептицький, і мільйони, мільйони інших, які несли твоє величне ім`я в своїх душах і серцях. Ми пишаємося тими іменами минувшини і сучасності, які примножують славу України, відстоюють її територіальну цілісність і незалежність в зоні АТО, борються, щоб на нашій землі панував мир і злагода.

В Товстенській бібліотеці – філії було проведено цикл заходів, присвячених Дню Незалежності України. Організовувались книжкові виставки: «Україно, ти для мене храм священний на безмежжі всіх доріг», «Моя земля &ndas ... Читати далі »

Переглядів: 238 | Додав: admztex | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

Минає 155 років з того часу як у містечку Товсте (Тлусте) народився один з визначних його уродженців – Ян Сас Кароль Зубжицький (1860-1935) - архітектор, вчений, будівничий, педагог і мистецтвознавець. Його батько був  учасником  Січневого повстання.

У Станіславові (нині Івано-Франківськ) закінчив школу і гімназію. З 1878—1884 роках навчався на будівельному факультеті Львівської політехніки. У 1885 році отримав диплом інженера будівництва. До 1886 року працював у Львівській політехніці. Після завершення навчання Ян Зубжицький працював інспектором міського будівництва в Кракові. Від 1900 року - член редакції краківського журналу «Architekt», у 1905—1907 роках -головний редактор.

 Отримавши у 1912 році посаду надзвичайного професора і керівника кафедри архітектури і естетики, переїхав до Львова на постійне проживання. У 1919—1929 роках викл ... Читати далі »

Переглядів: 391 | Додав: zalladm | Дата: 26.06.2015 | Коментарі (0)

Святі поняття – Бог і Мати!

Знай їх не можна розірвати.

Це найсвятіша в житті нить.

Вічний лиш Бог! Все решта – мить…

О, Мати Божа, ясна зірко,

Вкраїну-неньку захисти,

Щоб слово матір в слові жінка

Змогло відлунням процвісти!

Мати. Мама. Матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості. Її створив Бог на цій грішній землі для краси і щастя, щоб вона дарувала життя і була продовжувачем роду людського.

В теплий травневий день зібралися в бібліотеці жителі Товстого, щоб відзначити День Матері «Вона – лю ... Читати далі »

Переглядів: 247 | Додав: zalladm | Дата: 13.05.2015 | Коментарі (0)

Щороку в травні ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр.

З кожним роком все далі відходять в минуле події Другої Світової війни. Усе менше серед нас залишається ветеранів і очевидців тих страшних років.. Адже доки пам'ять про ці страшні дні житиме в серцях людей, знаходитиме відгук в книгах, мистецтві, передаватися нащадкам - подібні трагедії не повторяться.

У читальному залі бібліотеки були оформлені книжкові виставки: «Україна у Другій світовій війні», «Життя і долі»», «Людської пам`яті свіча хай запалає»

Працівники і користувачі бібліотеки взяли участь у проведенні години пам`яті «Відлуння тих далеких днів сльозою на очах бринить&raqu ... Читати далі »

Переглядів: 192 | Додав: zalladm | Дата: 13.05.2015 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 7 8 9 10 11 »
Пошук

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz