Субота, 29.02.2020, 08:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека-філія Заліщицької ЦБС

Меню сайту
Форма входу
Головна » Архів матеріалів

Наше мальовниче Товсте багате талантами. В другу неділю жовтня, коли вся Україна відзначає День художника, в нашій затишній бібліотеці зібралася молодь селища на зустріч з митцями «Побачимо світ очима художника».

Присутні мали можливість ознайомитися з книжковими виставками: «На цих полотнах – вся душа моя», «Легка крилатість пензля і різця», які розкрили різнобарв'я книг про мистецтво, які є у фондах нашої бібліотеки. Цікавими були журнали і книги, присвячені ковальській справі, які запропонував відвідувачам Михайло Гудима.

Відкрили захід працівники бібліотеки, які привітали присутніх митців селища і коротко розповіли про історію виникнення свята.

Розповідь активної користувачки бібліотеки Хмелик Олесі була гармонійно поєднана з показом слайдів про історію українського мистецтва від доби палеоліту до наших часів, про найвизначніші сто ... Читати далі »

Переглядів: 424 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

День захисника України тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, разом з великим святом запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»). Це свято відкриває такі прекрасні людські якості, як доблесть і мужність. Воно є святом усіх, чиє головне покликання – обороняти рідну землю. Це свято символізує любов і повагу українців до своїх захисників і визволителів, до тих, хто сьогодні стоїть на варті незалежності держави.

До цієї дати в бібліотеці  була оформлена книжкова виставка: «Вільна Україна пам`ятає вас», на якій експонувались книги про збройні сили України від найдавніших часів до сьогодення.

Історія України очима українських письменників була представлена на виставці «Наше минуле - в художньому слові».  Бібліотекар абонементу для дорослих Галина Заяць провела  огляд літератури: «Вічна сла ... Читати далі »

Переглядів: 288 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

У святковий, щедро напоєний теплом осінній  день, першого жовтня ми відзначаємо День людей похилого віку.  Це - свято праці,  свято долі,  свято життя,  щоб віддати свою  шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях. І саме в цей день ми віддаєммо шану тому поколінню, яке вистраждало під чорним крилом  голодоморів, вистояло криваве пекло Другої Світової війни,  відбудувало зруйноване і допомагає  нам творити щасливе майбутнє.

Найбільше замислюємось над віком людей, коли відвідуємо пацієнтів стаціонарного відділення Заліщицького районного територіального центру соціального обслуговування, що знаходиться у нашому містечку Товсте. Тут дбають про добробут 20-ти пенсіонерів.

Працівники бібліотеки надають шанувальникам слова можливість прочитати книги на різні теми. Ми забезпечуємо їм можливість ознайомитися з класикою та новинками літер ... Читати далі »

Переглядів: 287 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

Детективний жанр є одним із найбільш популярних у наш час, домінуючи серед книг, які вийшли у світ протягом більшої частини ХХ ст. Виник він у першій половині дев'ятнадцятого століття, в 1841 році, з виходом в світ першої детективної розповіді "Вбивство на вулиці Морг" Едгара По. Першими на арену детективного жанру увійшли письменниці зарубіжних країн. Особливо відзначилися автори з Великобританії. Тут творила не тільки королева жіночого детективу Агата Крісті, але й Д. Сейрес, Ф.Д. Джеймс, Дж. Хейер, Н. Марш і десятки інших письменниць. Представниці України виступили в цьому жанрі тільки в кінці ХХ століття. Найвідомішими з них є Ірен Роздобудько, Оксана Луцишина, Марина Гримич, Наталя Паняєва, Яна Дубинянська.

Жіночі детективи в нашій бібліотеці представлені романами і повістями Агати Крісті, Олександри Марініної, Дар'ї  Донцової, Поліни Дашкової, Тетяни Устинової,  Галини Кулик ... Читати далі »

Переглядів: 282 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

Україно! Мій духмяний дивоцвіт,
Голубінь над чистим золотом колосся.
Через терни йшли до волі стільки літ,
І настав той світлий день, коли збулося.

Наша рідна Україна. У глибину тисячоліть сягає твоя історія. Ти виплекала гідних синів і дочок, таких як Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Андрей Шептицький, і мільйони, мільйони інших, які несли твоє величне ім`я в своїх душах і серцях. Ми пишаємося тими іменами минувшини і сучасності, які примножують славу України, відстоюють її територіальну цілісність і незалежність в зоні АТО, борються, щоб на нашій землі панував мир і злагода.

В Товстенській бібліотеці – філії було проведено цикл заходів, присвячених Дню Незалежності України. Організовувались книжкові виставки: «Україно, ти для мене храм священний на безмежжі всіх доріг», «Моя земля &ndas ... Читати далі »

Переглядів: 354 | Додав: admztex | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

Минає 155 років з того часу як у містечку Товсте (Тлусте) народився один з визначних його уродженців – Ян Сас Кароль Зубжицький (1860-1935) - архітектор, вчений, будівничий, педагог і мистецтвознавець. Його батько був  учасником  Січневого повстання.

У Станіславові (нині Івано-Франківськ) закінчив школу і гімназію. З 1878—1884 роках навчався на будівельному факультеті Львівської політехніки. У 1885 році отримав диплом інженера будівництва. До 1886 року працював у Львівській політехніці. Після завершення навчання Ян Зубжицький працював інспектором міського будівництва в Кракові. Від 1900 року - член редакції краківського журналу «Architekt», у 1905—1907 роках -головний редактор.

 Отримавши у 1912 році посаду надзвичайного професора і керівника кафедри архітектури і естетики, переїхав до Львова на постійне проживання. У 1919—1929 роках викл ... Читати далі »

Переглядів: 579 | Додав: zalladm | Дата: 26.06.2015 | Коментарі (0)

Святі поняття – Бог і Мати!

Знай їх не можна розірвати.

Це найсвятіша в житті нить.

Вічний лиш Бог! Все решта – мить…

О, Мати Божа, ясна зірко,

Вкраїну-неньку захисти,

Щоб слово матір в слові жінка

Змогло відлунням процвісти!

Мати. Мама. Матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості. Її створив Бог на цій грішній землі для краси і щастя, щоб вона дарувала життя і була продовжувачем роду людського.

В теплий травневий день зібралися в бібліотеці жителі Товстого, щоб відзначити День Матері «Вона – лю ... Читати далі »

Переглядів: 362 | Додав: zalladm | Дата: 13.05.2015 | Коментарі (0)

Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.

Цього року минає  175-річчя першого видання «Кобзаря» і 155-річчя останнього прижиттєвого видання «Кобзаря». Цій визначній даті у  читальному  залі бібліотеки оформлено виставку однієї книги „Святиня українського народу.” Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з «Кобзарями» різних років видання і на різних мовах - не тільки на українській , а й на російській, польській.

За життя Тараса Шевченка лише незначна частина його поезій побачила світ. То були переважно йо ... Читати далі »

Переглядів: 374 | Додав: zalladm | Дата: 13.05.2015 | Коментарі (0)

Ми атомні заложники прогресу.

Вже в нас нема ні лісу, ні небес.

Так і живемо від стресу і до стресу,

Абетку смерті маємо - АЕС.

Ліна Костенко

Болем для України, і не лише для неї, залишається чорнобильське лихо. Ця трагедія забрала життя, зламала долі, лишила без домівок багатьох людей та болючу рану в наших серцях.

Чорнобильська трагедія... Ось уже 29 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й...

До цієї дати в бібліотеці  оформлена книжкова виставка  «Чорнобиль не має минулого часу», проведено огляд літератури: «Чорнобильський вітер по душах мете, чорнобильський пил на роки осідає.» для різновікової категорії користувачів.

Переглядів: 648 | Додав: zalladm | Дата: 13.05.2015 | Коментарі (0)

На фото світлині Михайла Коханюка Євген Храпливий біля авторської композиції «Святий апостол Архистратиг Михаїл»    На фотосвітлині Михайла Коханюка Євген Храпливий біля авторської композиції «Святий апостол Архистратиг Михаїл»

Окрасою Товстого, що в Заліщицькому районі, є храм Архистратига Михаїла УГКЦ, який споруджено в стилі українського бароко. У 2012 році велично відзначили товстенці 100-річчя від початку його будівництва.

    В історії створення цієї величної духовної споруди вписано багато славних імен будівничих та меценатів.

    Так, наприклад, автором проекту храму став уродженець Товстого Ян Сас Зубжицький, відомий архітектор, викладач Львівської політехніки, автор величних духовних споруд у Польщі.

    У 90-х роках збудована дзвіниця за проектом Миколи Кота, архіте ... Читати далі »

Переглядів: 379 | Додав: zalladm | Дата: 16.04.2015 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 11 12 13 14 »
Пошук

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz