Вівторок, 19.03.2024, 13:10
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека

Меню сайту
Форма входу

2012 рік

В гостях у королеви книги

Відомий педагог Василь Сухомлинський писав, що читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ та самих себе. Навчати дитину любити книгу, сприймати її, як невичерпне джерело пізнання світу, знань і мудрості народної – головне завдання бібліотеки.

Казкову мандрівку у чарівний світ книги "Для вас, малюки, цікаві казки” здійснили наші користувачі – учні перших класів, які завітали зі своїми вчителями Світланою Захарівною Кметик і Світланою Іванівною Тракало у бібліотеку.

Бібліотекар відділу обслуговування дітей Марія Полева розповіла дітям про бібліотеку і правила користування нею, про бережливе ставлення до книги, повела їх у прекрасний світ книг, зокрема, української народної казки. Діти мандрували чарівними країнами, де живуть улюблені казкові герої, відгадували загадки.

Учасники заходу ознайомилися із книгами, представленими на книжковій виставці "В гостях у королеви Книги.

"Колос” 25 травня 2012 р.                                                      Марія Пашкевич

зав. Товстенською

бібліотекою - філією



Збудуймо памяті негаснучий собор

Чорною сторінкою в історії нашого народу вписано  Голодомор 1932 – 1933 рр.

Що може бути найстрашніше для матері, коли дитячі очі, наповнені сльозами, з надією дивляться на неньку і худенькі рученята тягнуться, благаючи: ”Хлібчика. Серце стискається від страшного болю і розпуки, але згорьована жінка не може зарадити своїй найдорожчій кровиночці, бо в холодній хаті немає ні крихти.

Всечесні  отці Ігор Леськів та Олексій Паленичка відправили поминальну панахиду біля фігури Божої Матері, куди прийшли жителі селища, щоб помолитися і запалити свічку пам’яті, як знак скорботи та віри, що ті страшні часи більше ніколи не повторяться.

Хвилиною мовчання було вшановано багатомільйонні жертви злочинного Голодомору. "Ми зібралися з вами, щоб низько схилити голови перед пам’яттю людей, які на родючих землях, між буянням хлібів помирали від голоду. Тож помянімо безневинні жертви і помолімося за їхні душі” – сказав у своєму виступі селищний голова Демкович Р. Я.

Голова районного братства ОУН – УПА М. І. Білавчук у своєму виступі наголосив на тому, що ми не повинні забувати ті жертви, на які нарекла народ більшовицька система.

Учні школи Богдан Сеник, Наталя Циган, Оксана Мендик і Надія Вербіцька читали поезії, присвячені Голодомору. До проведенняя години скорботи "У пам’яті натомленій спливає святої правди голос ваш, присвяченій 80 – річчю Голодомору, долучилися місцева влада, церковні громади, Будинок народної творчості, школа, селищна бібліотека, усі жителі Товстого.

Для користувачів бібліотеки було влаштовано книжкову виставку: "Лиха коса Голодомору.

"Колос 21 грудня 2012 р.                                                                 Марія Пашкевич

зав. Товстенською

бібліотекою - філією


Мандрівка книжковим містом

Ще древні єгиптяни говорили: ”Ти повинен звернути своє серце до книг. На світі немає нічого кращого за книги. Адже книги володіють магічною силою, пробуджують цікавість, допомагають у навчанні. Вони вчать великому мистецтву – бути людиною.

Першокласники зі своїми вчителями Оксаною Петрівною Харук і Ольгою Омелянівною Пушкар поринули у чарівний світ книг, відвідавши нашу бібліотеку, знайомство з якою дало можливість дітям дізнатися про правила користування книгами.

Велике захоплення у дітей викликали яскраво ілюстровані книги, які були представлені на книжковій виставці "Ласкаво просимо до країни Читалії.

 

"Колос 25 жовтня 2012 р.                                                     Марія Пашкевич

зав.Товстенською

бібліотекою - філією



Пісню і серце людям віддала

Славетна українська співачка Соломія Крушельницька займає одне з перших місць у сузір’ї найвидатніших світових митців кінця XIX – початку XX століття.

Всебічно обдарована й освічена, сповнена високого артистичного чуття яскрава зірка оперної сцени прекрасно грала на фортепіано, володіла чарівним оксамитовим тембром голосу, який хвилював до сліз. Неперевершена Соломія володіла здатністю повністю перевтілюватися в образ своєї героїні. Її гра була такою правдивою і переконливою, що, здавалося, ніби на сцені справжня Ізольда, Аїда. Кожній ролі вона віддавала свій блискучий талант, своє вміння, створюючи трепетні чарівні образи.

Із спогадів Івана Смолія: ”Голос Соломії незвичайно чарівної сили і краси лився вільно, мов гірський струмок, десь з глибини грудей. Він був м’який, як оксамит, і приємний, як блакитне небо”.

140 – й річниці від дня народження Соломії Крушельницької працівники бібліотеки присвятили музичну годину "Богиня сцени. Із виступу М. Пашкевич перед учасниками заходу постав образ великої співачки, щирої патріотки своєї Вітчизни, пропагандистки рідної пісні і світового музичного мистецтва. З книгами, представленими на книжковій виставці "Життя в пісні користувачів ознайомила О. Бензар.

 

"Колос 1 жовтня 2012 р.                                                          Марія Пашкевич

зав. Товстенською

бібліотекою - філією


Спогад про краянина

У Товстенській бібліотеці проведено годину – спогад, присвячену 65 – річчю від дня народження Олександра Федоровича Коновця, відомого вченого, науковця в галузях історії та освіти, доктора історичних наук, професора, академіка АН ВШ України, члена Міжнародного Союзу історії і філософії, науки і техніки Наукового товариства імені Шевченка, заслуженого журналіста України.

Знаний він також в Україні і як провідний дослідник історії українського просвітництва, ведучий радіопередач "Дзвони Просвіти”.

До Товстого родина Коновців переїхала наприкінці 50 – х років. З тих пір подружжя інтелігентів Федора і Марії Коновців – батьків Олександра – залишило і дотепер добрі й теплі спогади про себе у моїх односельчан.

Федір Михайлович очолював паспортну службу Товстенського, а згодом Борщівського району. Марія Данилівна – моя улюблена вчителька, яка навчала мене і моїх ровесників у молодших класах, і якій ми завдячуємо за мудру життєву науку.

Гордістю Товстого і місцевої школи є Олександр Коновець, який досягнув великих успіхів у науці. Цінуємо його вагомий вклад у відродженні історії краю, створення літопису культурно – просвітницького руху.

Працював кореспондентом газети "Київська правда”, від 1985 року – науковий співробітник Інституту історії Академії наук, старший науковий співробітник Центру досліджень науково – технічного потенціалу та історії науки ім. Г. Доброва НАНУ, Інституту українознавства Київського Національного університету. Доктор історичних наук, професор лінгвістики і права.

У 2000 – 2001 рр. – професор кафедри і журналістики Київського міжнародного університету, кафедри теорії комунікації Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Основним напрямком його наукової і педагогічної діяльності були історія і сучасні проблеми розвитку науки, наукової комунікації в Україні та Діаспорі, вивчення динаміки формування наукового співтовариства, національної наукової еліти.

У творчому доробку науковця понад 100 праць.

Олександр Федорович часто відвідував Товсте, дарував авторські праці бібліотекам, музеєві, зустрічався з своїми однокласниками, вчителями. Його життєва дорога обірвалась раптово, 7 червня 2010 року, в 63 – річному віці. Не забувають науковця, журналіста у рідному Товстому. В день його народження в селищній бібліотеці спогадами про дорогого краянина ділився його однокласник і найближчий товариш Андрій Тимусь, вчителі – Е. П. Котузяк, Е. Й. Барилюк, Г. Д. Слободян та інші.

Імя Олександра Федоровича Коновця навічно вписуємо в історію Товстого і Заліщицького краю.

"Колос 20 липня 2012 р.                                                            Ольга Тракало


Струни серця – в поезії

На черговому засіданні дозвіллєвого молодіжного клубу "Сучасник (кер. О. Бензар) йшла мова про поезію, яка приносить людині розраду і насолоду, відкриваючи найпотаємніші струни душі. Гостями поетичного вернісажу "Поезія  з полумям калини були люди творчого обдарування: психолог місцевої школи Світлана Леськів, вчитель – пенсіонер Марія Нера, медичний працівник Ольга Кухта. У своїх поезіях авторам вдається перелити усі свої найпотаємніші струни серця: глибокі переживання, біль і радість життя. Їхні вірші пробуджують у людині людське, оспівують все прекрасне, що оточує нас. Кожен вірш – як сповідь, як одкровення, за рядками якого – тонка і лірична душа поета, його внутрішній світ.

Зачаровані красою рідної землі, автори торкаються проблем, які хвилюють усіх нас. Любов до отчого краю і чистих джерел народних звичаїв – це постійні теми, які звучать у їхніх віршах.

Поезії Світлани Леськів, Марії Нери друкувалися в літературних альманахах педагогів Тернопілля "Освітянська скриня”.

Тож побажаємо авторам творчого натхнення і ще писати такі чудові вірші, які мали можливість послухати учасники заходу.

Впевнена, що літератори – початківці і ті, хто вже відомий читачам, з великою відповідальністю усвідомлюють, що досконалість не знає меж, а тому завжди шанобливо ставитимуться до білосніжного аркуша паперу, до кожного поруху своїх сердець і до його Величності і Святості – Слова.

 "Колос 21 грудня 2012 р.                                                      Марія Пашкевич

зав. Товстенською

бібліотекою - філією


Творив серцем

Золоту сторінку в історії української літератури вписав відомий український письменник Михайло Стельмах, який умів творити серцем, переповненим великою любовю до народу, тонким відчуттям краси і добра, непримиренністю до кривди. Його твори розкривають світ прекрасного, без якого нема творчості, шукання істини. Проблема хіба у них постає моральна, виховання почуттів відносин поколінь. І в цьому одна із заслуг автора перед нашою літературою.

100 – річчю  від дня народження Михайла Стельмаха, який народився 24 травня 1912 р. в с. Дяківці на Вінничині, працівники бібліотеки присвятили літературну розповідь "Творчість Михайла Стельмаха – то цілий світ”. Про життєвий і творчий шлях ювіляра користувачам розповіла бібліотекар абонементу для дорослих О. Бензар. Учасники заходу ознайомилися із книгами, представленими на книжковій виставці: "Слово про письменника.

"Колос” 8 червня 2012 р.                                                                  Марія Пашкевич,

зав. Товстенською

бібліотекою - філією

"Хто не кохав – не жив на цій землі

Кохання – одне з найкращих і найглибших людських почуттів, невичерпне та вічне, як саме життя. Його сила робить людину кращою і добрішою, спрямовує на величні діла і героїчні вчинки.

Дню закоханих у Товстенській бібліотеці було присвячене засідання дозвіллєвого молодіжного клубу "Сучасник” (керівник О. Бензар). Саме кохання, любов – джерело творчого натхнення багатьох поколінь. До цієї одвічної теми завжди зверталися художники, поети, композитори, скульптори, філософи. Учасники свята закоханих "Чарівна країна кохання” мали можливість ознайомитися із шедеврами скарбниці української та світової культури, представленими на книжковій виставці "Через віки з любов’ю”.

Бібліотекар О. Бензар розповіла про історію дня святого Валентина.

Кохання і любов – категорії вічні. Життя – це чаша, наповнена краплинами радощів і страждань, злетів і падінь, надій і розчарувань. Тож кохайте і будьте коханими.

 

"Колос 24 лютого 2012 р.                                                      Марія Пашкевич

зав. Товстенською

бібліотекою - філією






Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz