Вівторок, 19.03.2024, 09:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека

Меню сайту
Форма входу

2015 рік

Зустріч з митцями

Наше мальовниче Товсте багате талантами. В нашій затишній бібліотеці зібралася молодь селища на зустріч з митцями «Побачимо світ очима художника».

Присутні мали можливість ознайомитися з книжковими виставками: «На цих полотнах – вся душа моя», «Легка крилатість пензля і різця», які розкрили різнобарв'я книг про мистецтво, які є у фондах нашої бібліотеки. Цікавими були журнали і книги, присвячені ковальській справі, які запропонував відвідувачам Михайло Гудима.

Захід розпочали працівники бібліотеки, привітавши присутніх митців.

Розповідь активної користувачки бібліотеки Хмелик Олесі була гармонійно поєднана з показом слайдів про історію українського мистецтва від доби палеоліту до наших часів, про найвизначніші сторінки мистецьких творінь і про велетів мистецтва, їх вплив на українську і світову культуру.

Михайло Гудима розповів про свою родину і про своє найбільше захоплення – ковальство. Він здобув фахову освіту у Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Митець ознайомив присутніх з історією ковальства від прадавніх часів, про нелегкий шлях відновлення ковальських традицій тепер. Брати Гудими постійно беруть участь у фестивалі ковалів в Івано – Франківську, де представляють свої роботи, знайомляться з досягненнями зарубіжних митців. Присутні мали можливість ознайомитися з кованими витворами митців: підсвічниками, шкатулкою, кованою квітковою композицією, фотоапаратом з металу, унікальною книгою з металевими палітурками та іншими виробами. Михайло ділився своїми міркуваннями щодо покращення вигляду рідного містечка Товсте.

На виставку у бібліотеці представив велику кількість картин, в яких відображені всі грані творчості талановитої династії Гудимів.

Зацікавив  присутніх проект автостанції, виконаний в мініатюрі з металу, спільно молодим архітектором Олесею Хмелик і митцем Василем Гудимою.

Гостем урочин був також Євген Храпливий – людина з талантом від Бога. В його руках дерево оживає і перетворюється на шедевр. Митець ознайомив з авторськими виробами, з якими брав участь у Всеукраїнських виставках-конкурсах народного мистецтва України в Києві. Це композиції «Жнива» (2009 р.), «Дай напитись водиці» (2010р.), «Щедра осінь» (2011р.), «Молода господиня» (2012р.), «Мелодія серця» (2013 р.), «Приборкання норовливого вороного» (2014р.). Розповів яким був його творчий шлях, про досягнення і плани, про реставрацію старовинних ікон і інших витворів з дерева. У доробку автора їх є вже понад тисяча. Василь відповідав на запитання присутніх. На завершенні виступу запросив усіх, кого зацікавила праця з деревом, відвідати його домашню майстерню.

Не менш цікавою була розповідь вчителя образотворчого мистецтва і трудового навчання місцевої школи І. Л. Лотоцького. Він розповів про себе і свої творчі надбання. Серед яких є розробка плану профільного трудового навчання «Різьба по дереву», що успішно апробована в школах області. З найбільшою гордістю звучали його слова про своїх учнів, презентував їх вироби.

Для книгозбірні М. Гудима подарував  кований підсвічник. Виставка – галерея робіт митців нашого селища впродовж тижня експонувалася у бібліотеці.

Увазі користувачів пропонувався огляд літератури «Різнобарвні кольори мистецтва», який організувала бібліотекар абонементу для дітей Галина Смутило, а бібліотекар абонементу для дорослих Галина Заяць провела для молоді Інтернет – подорож «Музеями світу – за допомогою бібліотеки».

Майстер – клас «Особливості зображення  натюрморту з натури», організував Михайло Гудима для учнів 5, 7 класів.

 

"Колос” 6 листопада 2015 р.

   Ольга Бензар

зав. Товстенською

бібліотекою – філією

 

Архітектор із нашого краю

 

Минає 155 років з того часу як у містечку Товсте (Тлусте) народився один з визначних його уродженців – Ян Сас Кароль Зубжицький (1860-1935) - архітектор, вчений, будівничий, педагог і мистецтвознавець.

У Станіславові (нині Івано-Франківськ) закінчив школу і гімназію. З 1878—1884 роках навчався на будівельному факультеті Львівської політехніки. У 1885 році отримав диплом інженера будівництва. До 1886 року працював у Львівській політехніці. Після завершення навчання Ян Зубжицький працював інспектором міського будівництва в Кракові. Від 1900 року - член редакції краківського журналу «Architekt», у 1905—1907 роках -головний редактор.  Отримавши у 1912 році посаду надзвичайного професора і керівника кафедри архітектури і естетики, переїхав до Львова на постійне проживання. У 1919—1929 роках викладав історію архітектури. Вийшов на пенсію 1929 року. 7 грудня того ж року за педагогічну, наукову та мистецьку діяльність був відзначений Командорським хрестом Ордену Відродження Польщі. Продовжував працювати в галузі теорії архітектури, займався проектуванням нових споруд.Помер у 1935 році у Львові. Похований на Личаківському цвинтарі.

За проектами Зубжицького збудовано 4 ратуші (в містах Йорданув, Мисленіце, Затор, Неполоміце), 45 храмів, у 15 храмах здійснено перебудови. Був також автором житлових і громадських споруд. Ян Сас-Зубжицький знаний своєю діяльності із збереження старої архітектури - від великих споруд до малих капличок. Він займався естетикою і філософією мистецтва. Архітектор був  «дитиною» своїх часів – тобто епохи романтизму. І як ціла ця епоха, Ян Кароль  «занурений» в історію Середньовіччя. Зубжицький писав про «християнський дух народу», образом якого для нього залишався  стиль ґотики. Він хотів передати «цей дух» через архітектуру.

Зубжицький – Сас Ян Кароль залишив чималу творчу спадщину. Відомими є його праці: «Філософія архітектури, її теорія і естетика» (1894р.), «Скарб архітектури в Польщі» (1907-1916рр.), «Польські кафедри» (1909-1918рр.), «Коротка історія мистецтва» (1914-1916рр.), «Шедевр Віта Ствоша» (1924), «Пам’ятники міста Львова» (11928р.), «Місто Ярослав та його пам’ятники», «Розвиток готицизму в Польщі», «Архітектура Марійських костелів» і інші.

Архітектор, випускник Львівської політехніки, був закоханий у рідне містечко. Його пам’яткам Ян Кароль присвятив монографію “Tluste nad Debna w ziemi Czerwonogrodzkie” "Тлусте над Дембною в землі Червоногрудзкей", що вийшла з друку у Львові в серпні 1923 року.  В якій він дає цінні для нас відомості про архітектуру будівель міста Товстого протягом кількох століть, про муровані наземні і підземні замкові укріплення міста. Описує розкішну міську браму замку, що була рідкісною архітектурною цінністю і зруйнована під час Першої Світової війни. У селищі Товстому за проектом Зубжицького в 1912 році збудована церква Архистратига Михаїла, яка є архітектурною пам’яткою і окрасою. Також було проведено реставрацію костелу св. Анни.

Коли дивимося на святині, котрі проектував Сас-Зубжицький, бачимо мистецтво, яке захоплює кожного.

Визначному уродженцю нашого містечка була присвячена ювілейна мозаїка «Архітектор і будівничий.»/ до 155 -річчя від дня народження Яна Зубжицького/.

       Працівники  бібліотеки – філії розповіли учасникам заходу про життєвий і творчий шлях Яна Кароля Зубжицького, про будівництво храму Архистратига Михаїла, створеного за проектом відомого архітектора.

Присутні мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Ян Кароль Сас-Зубжицький - будівничий храмових святинь», з представленими на ній фотографіями відомих архітектурних шедеврів митця, ескізами і фотосвітлинами церкви Архистратига Михаїла і костелу св. Анни у Товстому, копією монографії “Tluste nad Debna w ziemi Czerwonogrodzkie” "Тлусте над Дембною в землі Червоногрудзкей", статтями з книг і періодики, інтернет-ресурсами, присвяченими Я. Зубжицькому.

 

"Колос” 10 липня 2015 р.

   Ольга Бензар

зав. Товстенською

бібліотекою - філією

Моя матуся схожа на весну

 

Святі поняття – Бог і Мати!

Знай їх не можна розірвати.

Це найсвятіша в житті нить.

Вічний лиш Бог! Все решта – мить…

О, Мати Божа, ясна зірко,

Вкраїну-неньку захисти,

Щоб слово матір в слові жінка

Змогло відлунням процвісти!

 

В теплий травневий день зібралися в бібліотеці жителі Товстого, щоб відзначити День Матері «Вона – любов, вона – печаль і втіха».

 З нагоди свята працівники бібліотеки, ведучі заходу - Тустановський Володимир, Браман Анжеліка та юні читці - Заяць Ольга, Бобик Богдан, Смутило Юлія, Смоляк Ірина,  Заяць Максим ознайомили з історією свята, читали поетичні рядки, присвячені найважливішій людині на землі – мамі.

Відлунням в серцях присутніх прозвучав заповіт синові у виконанні Тустановської Надії, адже в цих словах відбилася вся любов, всі надії матері про щасливе майбутнє дитини.

Пісеними словами звернулася Малаховська Галина, яка разом з синами Юрієм і Богданом заспівала пісню на слова Надії Шестак «Сину, сину, ангел мiй».

Окрасою заходу був виступ Коханюка Станіслава, який виконав музичну композицію «В дарунок мамі».

Працівники бібліотеки вдячні за музичне оформлення заходу  Бобику  Олегу Івановичу.

Для присутніх була оформлена книжкова виставка «Образ матері в літературі» і виставка вишивок «Творіння материнських рук».

"Колос” 22 травня 2015 р.

   Ольга Бензар

зав. Товстенською

бібліотекою - філією

 

 

А Сотню вже зустріли небеса

Відомий журналіст Микола Хрієнко  писав "Жоден народ на Землі не отримав свободу з чужих рук. Бо свобода – це не те, що тобі дали. Свобода – це те, що ніхто не може в тебе забрати."

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей в нашій державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі.Вшанувати їх подвиг і самопожертву зібралися люди різного віку.

Працівники бібліотекиспільно з  ведучими заходу – В. Тустановським, А. Браман та юними  читцями – А. Біланик, О.Заяць, В. Міська, І.М`ясковська, В. Мороз, А. Якимець, В.Дусяк, М. Заяць, Б. Бобик, Ю. Смутило, Д. Лінкевич, А. Іванів, Б. Стефанишин, П.Більський, А. Довгань, Ю. Борейко розповіли про ті події, декламували поезії – присвяти загиблим Героям.

   Олійник Галина, Майданик Оксана, Малаховської Галина разом із своїми синами виконали пісню «Нас весна не там зустріла.

   «Пливе кача» - пісня-реквієм прощання за загиблими учасниками Революції Гідності прозвучала у виконанні  Заяць Ольги і Біланик Анастасії.

Своїми спогадами про події на Майдані з присутніми поділився Катернюк Олександр, який з тривогою, зі слізьми на очах згадував про буремні дні на київському Майдані і звернувся до присутніх із закликом не забувати про героїв Небесної Сотні, допомагати захисникам України, учасникам АТО на Сході.

Своїми переживаннями про пам’ятні  події на Майдані поділилася з присутніми автор поетичних присвят Ольга Кухта, медична сестра Товстенської лікарні.

Парох церкви святого Архистратига Михаїла, декан Товстенського деканату УКГЦ о. Ігор Леськів у своєму духовному слові наголосив на важливості родинного виховання дітей та молоді. Словами молитви закликав до пам’яті про загиблих і до співпереживання, молитовної підмоги сучасникам – захисникам України.

У бібліотеці діє книжкова виставка «Молодою кров`ю хрестилася воля», на якій представлено книги, газетні статті, а також листівки, що роздавались у ті пам’ятні дні на Майдані у Києві, які подарував до бібліотеки активний учасник подій Олександр Катернюк.

Хвилиною мовчання пом’янули присутні загиблих борців за волю України, запалили свічі пам’яті.

Захід завершився спільним виконанням Гімну України.

Велично і заклично звучали слова:

Небесна Сотня - герої незборені,

Найкращі, найвідважніші  сини,

Яскравим сяйвом в небі засвітились,

Щоб інші  мріяли, любили і жили…

 

"Колос” 20 березня 2015 р.

   Ольга Бензар

зав. Товстенською

бібліотекою - філією

 

Нам треба голосу Тараса

 

Все йде, все минає…Та залишається пам’ять, добра слава про людей що  мандрують у світі у пошуках істини та правди. Минає 200 років від дня народження Шевченка – славного сина  українського народу, але й сьогодні він живе між нами. Кожне його слово  наче із сьогоднішнього дня.  

Історія життя Т. Г. Шевченка – це повість про те, якими сильними можуть бути любов і ненависть, коли вони народжуються з безмежної відданості народові, з жертовної  готовності до кінця боротися з його ворогами. Тарас Шевченко був голосом, совістю і піснею свого народу. Кобзар у власних поезіях висловив те, що сказав би сам народ, якби міг розповісти все, що таїлося на самому дні його душі. Він заговорив так, як народ ще й не гомонів, ніс віру в його майбутнє.

Нещодавньому 200 – річчю від дня народження  Т. Г. Шевченка працівники  бібліотеки присвятили  літературний вечір «Жива душа поетова святая» для учнів сьомого - Б класу.

Присутні мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Вічне слово Кобзаря», оглядом літератури: «В моєму серці слово Кобзаря.». Учні і працівники бібліотеки виконали літературну композицію «Його весна довіку не зів`яне, його Кобзар нікому не спалить». У виконання Х. Кучерявої, М. Заяць, А. Панчишин, Д. Бурштинської, В. Проданика, Ю. Борейко, Б. Бобика, А. Якимець, В. Витрикуш  звучали безсмертні поезії Кобзаря. . «Тарас Шевченко – любов і святиня українського народу» - таким був виступ Лотоцького Ілля Лукіча – вчителя Товстенської школи.

Благословенний Богом Шевченко. Це велет Слова й Духу, він сповна  виконав свою місію,  засіявши в душу свого народу зерна національного самоусвідомлення,  почуття гідності, людинолюбства, прагнення до волі, незалежності, єдності.

 На найкрутіших поворотах історії нашої держави Шевченко завжди  приходить до нас. Але й нам треба знову і знову йти до нього та вбирати в душу його палке слово.

 

"Колос” 23 січня 2015 р.

   Ольга Бензар

зав. Товстенською

бібліотекою - філією

Казковий дивограй в бібліотеці.

З давніх-давен прийшли до нас казки. Вони передавалися з вуст в уста і були доступні всім: і дорослим, і малим. Тому, напевне, немає на землі людини, яка б не любила і не знала казок. Бібліотекар відділу обслуговуваня дітей Смутило Г. С. провела для учнів п`ятих класів літературну мандрівку «У казки на гостинах».

 Діти мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою, взяти участь в конкурсах і вікторинах, анкетуванні, зіграли рольову гру до казки «Колобок».Також учні  ознайомилися з правилами користування книгою.

 

"Колос” 23 січня 2015 р.

   Ольга Бензар

зав. Товстенською

бібліотекою - філією

Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz