Субота, 27.04.2024, 11:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека

Меню сайту
Форма входу

2016 рік

Поезія – музика душі

 

Поезія – вона сльоза немов,

Священна, кришталево чиста,

Краса, піднесеність, врочистість,

І гнів, і розпач, і любов.

Василь Ганущак

У читальній залі Товстенської бібліотеки відбулась презентація двох збірок віршів «Золота хвилина» і «Крізь осені вікно» нашої краянки Ольги Кухти – молодої поетеси, активної членкині Клубу творчої молоді, що діє при Заліщицькій центральній районній бібліотеці та Крайового літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України.

Поезія... Вона закликана хвилювати, надавати насолоду, плекати високе почуття, збагачувати духовність. Саме такою є вона в Ольги Кухти. Ця тендітна жінка любить життя, людей і її серце відкрите для них. Її вірші несуть в собі позитивну енергетику, різняться за тематикою, наповненні радістю і теплом.

Із щирими словами привітань на цю творчу подію завітали шановні гості: поет, журналіст, громадський діяч, публіцист, літературознавець та перекладач Володимир Барна, поет, журналіст Олег Вістовський, директор Заліщицької ЦБС Ольга Тракало, директор Товстенської школи Марія Окопняк, рідні, друзі, знайомі, колеги по роботі та небайдужі до поезії люди.

Розпочалась літературно – мистецька година із представлення творчості Ольги Кухти. Учні Товстенської школи: Людмила Циган, Ольга Забчук, Аріана Нагуляк читали вірші авторки «Рідний край», «Товсте», «Прекрасне почуття кохання», які проникнуті любов’ю до рідної землі, де зростала пані Ольга, та високим почуттям кохання, яке наповнює її серце.

«Народилась я у селі Рожанівка, - розповідала поетеса, - навчалась у Товстенській школі, а згодом вирушила здобувати професію медичної сестри у далекий від рідного домукрай. Поезія – моя стихія ще з дитинства, тому все, що торкається мого серця, лягало на папір».

У народі кажуть, що поезія – музика душі. А коли душа небайдужа до світу, до тривог його мешканців, то неодмінно хочеться поділитись своїми думками і почуттями. Саме так і народжуються вірші у Ольги Кухти.

«Золота хвилина» - перша збірка поетеси. Це думи і печалі сучасної жінки, яка трепетно реагує на все, що відбувається в її житті. Вона оспівує любов до рідної землі, матінки – України, чарівний світ кохання, чистоту почуттів жінки, матері, коханої. До другої збірки «Крізь осені вікно» увійшли вірші написані за останні п’ять років.

«Радіє сьогодні Товсте, що має свою поетесу, - такими словами розпочав свій виступ Володимир Барна. Вона – наш голос, який хвилює і доторкається до кожного. Пишаймося нею. Вона торує стежку до Бога, України, до того світу, що зветься царина поезії. Ці збірки – лише початок у її творчості, ми чекаємовиходу у світ нових книг». Далі Володимир Андрійович радо вітав у залі матір авторки – Ганну Омельянівну: то є Божий знак, що ви народили не просто донечку, а майбутню поетесу». На завершення свого виступу Володимир Барна побажав творчих злетів на поетичній ниві та запрошував усіх до читання віршів Ольги Кухти.

У теплі спогади полинула Ольга Тракало: «пригадую, як батько Степан Клим – умілий майстер, будівельник, переживав майбутнім своєї донечки та радів її добрій душі. Прийшов до мене за допомогою, щоб не пропав талант його Олечки. У редакції районної газети «Колос» тоді працювала Галина Корчевська, яка й допомогла у друкуванні її перших віршів. Далі навчання у Прибалтиці, туга за рідним домом породила вірші, сповненні любовю до рідного краю. Уже працюючи, Оля не зупинялась творити, стала активною учасницею Клубу творчої молоді при Заліщицькій ЦБС. Тому в цих збірках є батькова мрія і доньчина вдячність. Бажаю, щоб душа наповнювалась барвистими узорами, черпайте життєдайність й надалі несіть свою благородну місію, розділяючи всі свої радості й болі з товстенцями. Нехай Вам вдається ще більше.».

«Оля завжди була здібною ученицею, гарно писала твори, замітки у шкільних газетах, - згадує перша вчителька поетеси Віра Попович, яка «гарну, вертливу, цікаву й допитливу ученицю» причастила до поетичного слова. – І зараз у цих збірочках ми бачимо її наполегливу працю. Як на мене, вірші Ольги Кухти варто використовувати у позакласному читанні школярів, адже вони відображають усі грані людського життя». Класний керівник  - Наталія Недопитальська розповіла, що Оля була наполегливою та виконавчою, декламувала вірші, багато читала, редагувала шкільну і класну газету. Її вірші щирі і добрі, як і вона сама. Світлими побажаннями щастя, радості та творчої снаги Наталія Ярославівна ще раз привітала поетесу з виходом її книжок.

«Слово – найтонший дотик до серця, ним можна вбити чи оживити, засмутити чи розвеселити,викликати усмішку й сльози, породити віру в людину чи посіяти зневіру, поранити чи вилікувати, - зауважила директор місцевої школи Марія Окопняк. – Оля завжди лікує словом. Нехай не міліє творча душа, а рядки наповнюються щирістю і теплом».

Прийшла привітати Ольгу Кухту із виходом у світ її поетичних збірок сусідка Галина Добровольська: «Щоб бачити – треба дивитись, щоб чути – треба слухати, а щоб творити поезію – треба мати ніжне і лагідне серце. З Олею ми проживаємо по сусідству майже двадцять років, це добра й чуйна жінка. Я щиро радію за Олю.».

«З Олею я познайомився у Заліщиках, під час засідань Клубу творчої молоді, - мовив Олег Вістовський. – І сьогодні радію, що ти наважилась викласти свій чималий доробок у дві збірочки. Нехай цей день запам’ятається тобі назавжди. Не зупиняйся, сили й наснаги у твоїй творчості».

На завершення авторка із задоволенням роздавала автографи та фотографувалась з усіма бажаючими.

 

"Колос” 15 січня 2016 р.

   Світлана Дутчак

Пам’ять Митрополита

 

2015 – й  рік  оголошений  Роком пам’яті  Митрополита Андрея Шептицького, який увійшов у історію українського народу  не тільки  як один із найвидатніших  ієрархів тисячолітньої  його історії, а також  як один  із найбільших  богословів,  діячів української культури  і науки.

      З часу заснування  Української греко-католицької митрополії  в 1596 році Андрей Шептицький був  28-им Митрополитом, а період його перебування  в тому сані – один із найвитриваліших – понад  45 років: понад 44 роки  на пості Львівського Архиєпископа  та Галицького Митрополита  і один рік – єпископа  Станіславівської  Єпархії.

       Велика Людина,  Геній Добра, Митрополит був рівночасно  справжнім  Князем Церкви, Пастирем, якого Вселенська  церква  називає  праведним. Сьогодні, коли триває  процес  беатифікації  Митрополита Андрея, ми, українці,  повинні  ще і ще раз  перегортати   літописну книгу  його життя, щоб пізнати  Людину,  яка вражала  своєю  всебічною  обдарованістю, своєю повагою і любов’ю до українського народу   та інших народів. У рік  150-ліття  Папа Франциск  підписав декрет,   яким проголосив  геройські чесноти  Митрополита Андрея Шептицького. Вселенська церква закликає  наслідувати  його.

        Впродовж цього року  багато різних заходів  присвятили  в пам'ять Митрополита  в нашому районі.

У Товстенській селищній бібліотеці  проведено  урочини пам’яті Митрополита,  які  бібліотекарі організували спільно із церквою.

         Слово про Митрополита Андрея  виголосив  парох церкви Архистратига  Михаїла, декан  Товстенського  деканату УГКЦ отець Ігор Леськів.

         Учасники духовного дійства  переглянули  документальний фільм  «Благословляю  і молюсь» із дикторським коментарем Богдана Ступки.

          Ведучі урочин пам’яті  –   працівники бібліотеки:  Ольга Бензар,  Галина Заяць і Галина Смутило  розповіли  про важливі дати та події  із життя Митрополита.  Поетичні присвяти   о. Андрею Шептицькому  читали  десятикласники  місцевої школи.

         Пастирські послання  –  справжня духовна скарбниця для українців,  повчання, як жити,  як краще пізнати  правду  християнської віри,  бо сьогодні,  у важкий для України час,  треба частіше звертатися  до мудрого  та розсудливого  слова  Митрополита Андрея Шептицького,  аби зберегти  і розбудовувати  вільну  і справедливу державу.

          Його послання  – скарбниця порад  для церковних  і державних лідерів та просто  свідомих громадян,  які у своєму   суспільно-політичному житті  прагнуть  керуватись  нормами  християнської моралі.

         Пастирське послання   «Слово до вчителів» зачитала  педагог  Віра  Заяць,  а  «Слово до інтелігенції» –  Юлія Проданик. Учні-старшокласники  прочитали  пастирські послання: «Слово до убогих» та «Слово до багатих», «Слово до вірних про виховання в родині», «Лист  Андрея Шептицького до української молоді».

             Заліщанин Йосип Йосипович Децовський  звернувся до присутніх, наголосивши на важливості  відродження «Просвіти», як про це  читаємо  у пастирських посланнях Митрополита, а  також  на  активності  мешканців селища  у сучасному  суспільно-духовному житті.

            Бібліотекарі  зачитали останні пророчі слова  Андрея Шептицького  та  Молитву  Митрополита за Україну. Огляд літератури  біля книжкової виставки, яка  діє у бібліотеці, «Дорогою тернистою,  крутою він вів народ  до тих святих дверей – Мойсей вкраїнський,  що не знав спокою,  великий муж – Митрополит Андрей» провела  завідувач  селищної бібліотеки  Ольга Бензар.

           На завершення  у виконанні  церковного хору  та  всіх учасників урочин пам’яті  Митрополита  прозвучав духовний  Гімн «Боже великий, єдиний».

           У своїх пастирських посланнях  Андрей Шептицький закликав, щоби всі  давали приклад  християнського життя, любові  до свого народу, правдивого  патріотизму. Митрополит є не тільки великим українським  церковним  діячем. Він також  великий народний діяч,  патріот,  меценат і покровитель  української культури – мистецтва,  науки,  школи.

           Пам’ятаймо його заповіти !

 

"Колос” 1 січня 2016 р.

   Ольга Тракало

директор

Заліщицької ЦБС

Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz