Вівторок, 19.03.2024, 12:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека

Меню сайту
Форма входу

2014 рік

Книги – то світ знань

Значення книг у житті людини важко переоцінити. З дитячих років вони допомагають нам пізнавати світ, дають поради,  засмучують і розвеселяють. Люди, які багато читають, не тільки мають енциклопедичні знання, а й ніби проживають різні життя разом з героями улюблених книг.     

   Сила книг безмежна! Вони потрібні нам, як повітря і вода, як світло і тепло. Без них ми сліпі, часто безпорадні. Важко уявити життя без книг: художніх, науково-популярних, довідкових. Протягом усього життя ми звертаємось до них. Вони допомагають нам зрозуміти світ, що нас оточує, відкривають небачені обрії,  розкривають таємниці природи, життя, збагачують знаннями, пробуджують мрію. Книги – мудрі друзі, які, не вміючи говорити, розказують нам про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ;  вчать розуміти і цінувати працю людей, часто допомагають обрати шлях у житті.

Зустрічі з ними був присвячене чергове засідання молодіжного – дозвіллєвого клубу «Сучасник». Інтерактивна гра   «У світі книжкових скарбів» сприяла популяризації книг серед старшокласників.

Різноманітні конкурси, презентація  сайту бібліотеки, ознайомлення з  книжковою виставкою «У книг теж бувають ювілеї.», огляд літератури «Досліджуй нові світи: читай!», все це було представлено для молоді бібліотекарями Товстенської книгозбірні.

"Колос” 14 листопада 2014 р.

   Ольга Бензар

зав. Товстенською

бібліотекою – філією

Селище величі краси і доброти.

 

Кожне місто, село,  як і люди, має свою біографію, притаманну їм долю й історію. І подібно людським, долі міст сповнені бурхливих подій, трагічних і яскравих водночас.

Днями у Товстенській бібліотеці – філії Заліщицької ЦБС відбувся вечір, присвячений 600-літньому ювілею селища Товсте.

Місцеві бібліотекарі Ольга Бензар, Галина Заяць, Галина Смутило підготували тематичні виставки із книгами, друкованими матеріалами, світлинами, які зберігають опис найважливіших історичних дат селища. Не будемо переповідати історію Товстого, бо в «Колосі» неодноразово наші читачі мали змогу знайомитись із нею, зокрема у історичній розвідці Ярослава Павлика «Історії Товстого – 600 літ», опублікованій 17 січня цього року. Скажімо тільки, що історичний екскурс, які здійснили місцеві бібліотекарі та директор ЦБС Ольга Тракало, були насичені не лише датами, подіями та фактами, а й розповідями товстенців, музичними та поетичними творами місцевих авторів про рідне селище у виконанні аматорів сцени та учнів місцевої школи. До музичного оформлення дійства приклався вчитель місцевої музичної школи Олег Бобик.

 А потім линули розповіді, спогади, роздуми про сиве минуле, сучасне та перспективи майбутнього.

З духовним трепетом говорив про історію місцевого храму Архистратига Михаїла отець-декан УГКЦ, парох Ігор Леськів. Доктор медичних наук, заслужений лікар України, академік Тарас Заболотний передав у цей день бібліотеці свої авторські видання.

Згадували в цей день чимало видатних людей вихідців із Товстого – митців, вчених, громадських діячів, літераторів, серед яких науковець, архітектор Ян Зубжицький, священик Антін Навольський, фізик, педагог Володимир Кучер, мікробіолог, перекладач Євген Рослицький, журналіст, правник, перекладач Іван Ставничий, журналіст, редактор, громадський діяч Павло Дорожинський, заслужений працівник культури Мирослав Курилюк, меценат, редактор і ведучий радіопередач із далекого Чикаго Лев Боднар, громадський діяч, адвокат Лонгин Горбачевський, артист розмовного жанру, діяч культури Борис Єфремов, поет, публіцист, літературознавець Володимир Барна, гуморист Іван Олексишин, журналісти, літератори Ігор та Олег Гулики, Василь Тракало, Орест-Ярема Фридрак, вчителів, краєзнавець Ярослів Павлик та багато інших постатей, якими пишається Товсте.

А потім  линули привітання товстенців і гостей, старших і молодих, але кожен з них признавався в любові своїй малій батьківщині, ім’я якій Товсте: Надії Демків-Курилюк, Степана Фридрака, Володимира Барни, Марії Нери, Романа Данилейка, Марії Окопняк, Богдана Лукія, Романа Демковича, Корнелія Чопика та багатьох інших. Щирим словом привітав присутніх голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Безкоровайний.

І хоч відзначення цієї дати співпало з непростими, трагічними подіями в нашій історії, ширше відзначення цієї дати, як наголосив селищний голова Роман Демкович, можливе у найближчій перспективі, можливо наступного року. Адже рідне селище для його жителів – немов батьківська колиска, яка постійно жевріє вогником у серцях, до якої завжди припадають серцем і радіють душею. Тож, як відзначали ведучі вечора «Любімо наше Товсте, несімо йому хвалу, честь і будемо гідними називатися товстенці».

"Колос” 22 жовтня 2014 р.

   Олег Вістовський

Світ – через книгу

Є багато скарбів на землі, створених природою і зроблених руками людини. Але найбільше з них – книга. Вона відкриває нам весь неосяжний світ і, як незгасимий факел, освітлює шлях людини... У ній – світло мудрості, досвід поколінь і прагнень в майбутнє.

Сьогодні, коли йде обезцінення духовних надбань, значимим чинником, який впливає на відродження цих якостей, є книга.

Тому працівники нашої бібліотеки завжди шукають нові цікаві форми роботи, здійснюють активну популяризацію книг для різних категорій користувачів. З цією метою організовуються книжкові виставки: «Бібліотека робить улюблену книгу ближче», «Мені книги відкривають світ», «Читання – теж імідж», які систематично поповнюються новими виданнями. Так,  фонд нашої бібліотеки нещодавно збагатився новими книгами: В. Чемерис «Генерали імперії», «Ярославна», «Смерть Атея», «Ордер на вбивство», Ю. Сорока «Бій під Крутами», Л. Дереш «Миротворець», О. Вільчинський «Дерева на дахах», «Останній герой», І. Роздобудько «ЛСД. Ліцей слухняних дружин» та інші.

Для різновікових категорій користувачів у бібліотеці проводяться різноманітні цікаві заходи. Для молоді година повідомлень «Моя професійна траєкторія», Інтернет – колаж «Життя за доби Інтернет».

Для учнів 1-9-х класів під час літніх канікул плануємо провести цікаві конкурси і вікторини, літературні і казкові мандрівки: «Подорож до палацу чарівних казок», «На канікули в країну літератури», «Книжковий джем – це смачно».

Нехай в нашому житті не буде жодного дня,  протягом якого ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги.

Не оминайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки,

Нема прекрасніших доріг,

Ніж в цей вселюдний храм науки.

"Колос” 18 липня  2014 р.

   Ольга Бензар

зав. Товстенською

бібліотекою – філією

 

Пророк святої України

Коли харектеризують народ, то називають передусім найталановитіших його представників. Україна – це Шевченко. У ньому наша історія, наше буття, наші долі і мрії. Його життя, від початку й до кінця, - це сумна високохудожня пісня. Вирваний із народу, він являє собою найпоетичніший його відгомин.

Доля України, рідного народу була для нього болем серця і найпершою турботою. У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти синам української землі, і серед цих заповітів перший і останній:

Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем'я люте,

В остатню, тяжкую мінуту

За неї Господа моліть.

«Доля переслідувала його в житті, скільки тільки могла, та вона не зуміла перетворити золото його душі у ржу, ані любові людей в ненависть і погорду, а віру в Бога в зневіру і песимізм», - так сказав І. Франко про сувору, але прекрасну долю великого Кобзаря.

«Золоті зерна поезії Шевченка» - такою була тема чергового засідання дозвіллєвого клубу «Сучасник», під час проведення якого його керівник О. Бензар разом із присутніми перегорнула яскраві сторінки життя і творчості Кобзаря.

Активні користувачі бібліотеки С. Оробчук, М. Пастух, Х. Левицька, Т. Мендик, С. Добровольська, Ж. Шинкарик розповіли про те, як у їхніх родинах люблять і шанують Шевченкове слово, звучали поезії Великого Кобзаря.

Учасники засідання здійснили Інтернет – мандрівку «Т. Шевченко і Тернопільщина». З метою відзначення 200 – літнього ювілею Т. Шевченка для користувачів нашої бібліотеки влаштовано книжкові виставки «Вічне слово Шевченка», «Наш улюблений Кобзар», передбачено проведення різноманітних заходів щодо популяризації спадщини Великого Кобзаря.

Святий обов’язок кожного українця  - берегти пам’ять безсмертного Кобзаря і нехай нові і нові покоління припадають до Тарасового Слова.

"Колос” 7 березня  2014 р.

   Марія Пашкевич

зав. Товстенською

бібліотекою – філією

Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz