П`ятниця, 03.05.2024, 09:13

Мова - духовний скарб нації

Мова кожного народу

Неповторна і — своя;

В ній гримлять громи внегоду,

В тиші — трелі солов’я.

На своїй природній мові

І потоки гомонять;

Зелен-клени у діброві

По-кленовому шумлять.

Солов’їну, барвінкову,

Колосисту — на віки —

Українську рідну мову

В дар мені дали батьки.

Берегти її, плекати

Буду всюди й повсякчас,—

Бо ж єдина — так, як мати,—

Мова в кожного із нас!

Любов Забашта

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов'я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

До Дня української писемності та мови, який щорічно відзначається 9 листопада,  в бібліотеці була організована книжкова виставка «Мово моя, материнська, квітни в душі й на устах». Представленні на ній книги допоможуть  вам ознайомляться з історією походження української мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – словниками.

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Українська мова має в собі історію нашого народу, всю красу і міць поетичного слова. Бережімо нашу мову, адже, нації без мови не буває.

Переглядів: 138 | Додав: librarytovste | Рейтинг: 0.0/0