Вівторок, 26.03.2019, 11:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека-філія Заліщицької ЦБС

Меню сайту
Форма входу
Головна » Архів матеріалів

Україно! Мій духмяний дивоцвіт,
Голубінь над чистим золотом колосся.
Через терни йшли до волі стільки літ,
І настав той світлий день, коли збулося.

Наша рідна Україна. У глибину тисячоліть сягає твоя історія. Ти виплекала гідних синів і дочок, таких як Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Андрей Шептицький, і мільйони, мільйони інших, які несли твоє величне ім`я в своїх душах і серцях. Ми пишаємося тими іменами минувшини і сучасності, які примножують славу України, відстоюють її територіальну цілісність і незалежність в зоні АТО, борються, щоб на нашій землі панував мир і злагода.

В Товстенській бібліотеці – філії було проведено цикл заходів, присвячених Дню Незалежності України. Організовувались книжкові виставки: «Україно, ти для мене храм священний на безмежжі всіх доріг», «Моя земля &ndas ... Читати далі »

Переглядів: 251 | Додав: admztex | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

Минає 155 років з того часу як у містечку Товсте (Тлусте) народився один з визначних його уродженців – Ян Сас Кароль Зубжицький (1860-1935) - архітектор, вчений, будівничий, педагог і мистецтвознавець. Його батько був  учасником  Січневого повстання.

У Станіславові (нині Івано-Франківськ) закінчив школу і гімназію. З 1878—1884 роках навчався на будівельному факультеті Львівської політехніки. У 1885 році отримав диплом інженера будівництва. До 1886 року працював у Львівській політехніці. Після завершення навчання Ян Зубжицький працював інспектором міського будівництва в Кракові. Від 1900 року - член редакції краківського журналу «Architekt», у 1905—1907 роках -головний редактор.

 Отримавши у 1912 році посаду надзвичайного професора і керівника кафедри архітектури і естетики, переїхав до Львова на постійне проживання. У 1919—1929 роках викл ... Читати далі »

Переглядів: 428 | Додав: zalladm | Дата: 26.06.2015 | Коментарі (0)

Святі поняття – Бог і Мати!

Знай їх не можна розірвати.

Це найсвятіша в житті нить.

Вічний лиш Бог! Все решта – мить…

О, Мати Божа, ясна зірко,

Вкраїну-неньку захисти,

Щоб слово матір в слові жінка

Змогло відлунням процвісти!

Мати. Мама. Матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості. Її створив Бог на цій грішній землі для краси і щастя, щоб вона дарувала життя і була продовжувачем роду людського.

В теплий травневий день зібралися в бібліотеці жителі Товстого, щоб відзначити День Матері «Вона – лю ... Читати далі »

Переглядів: 266 | Додав: zalladm | Дата: 13.05.2015 | Коментарі (0)

Щороку в травні ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр.

З кожним роком все далі відходять в минуле події Другої Світової війни. Усе менше серед нас залишається ветеранів і очевидців тих страшних років.. Адже доки пам'ять про ці страшні дні житиме в серцях людей, знаходитиме відгук в книгах, мистецтві, передаватися нащадкам - подібні трагедії не повторяться.

У читальному залі бібліотеки були оформлені книжкові виставки: «Україна у Другій світовій війні», «Життя і долі»», «Людської пам`яті свіча хай запалає»

Працівники і користувачі бібліотеки взяли участь у проведенні години пам`яті «Відлуння тих далеких днів сльозою на очах бринить&raqu ... Читати далі »

Переглядів: 206 | Додав: zalladm | Дата: 13.05.2015 | Коментарі (0)

Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.

Цього року минає  175-річчя першого видання «Кобзаря» і 155-річчя останнього прижиттєвого видання «Кобзаря». Цій визначній даті у  читальному  залі бібліотеки оформлено виставку однієї книги „Святиня українського народу.” Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з «Кобзарями» різних років видання і на різних мовах - не тільки на українській , а й на російській, польській.

За життя Тараса Шевченка лише незначна частина його поезій побачила світ. То були переважно йо ... Читати далі »

Переглядів: 276 | Додав: zalladm | Дата: 13.05.2015 | Коментарі (0)

Ми атомні заложники прогресу.

Вже в нас нема ні лісу, ні небес.

Так і живемо від стресу і до стресу,

Абетку смерті маємо - АЕС.

Ліна Костенко

Болем для України, і не лише для неї, залишається чорнобильське лихо. Ця трагедія забрала життя, зламала долі, лишила без домівок багатьох людей та болючу рану в наших серцях.

Чорнобильська трагедія... Ось уже 29 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й...

До цієї дати в бібліотеці  оформлена книжкова виставка  «Чорнобиль не має минулого часу», проведено огляд літератури: «Чорнобильський вітер по душах мете, чорнобильський пил на роки осідає.» для різновікової категорії користувачів.

Переглядів: 529 | Додав: zalladm | Дата: 13.05.2015 | Коментарі (0)

На фото світлині Михайла Коханюка Євген Храпливий біля авторської композиції «Святий апостол Архистратиг Михаїл»    На фотосвітлині Михайла Коханюка Євген Храпливий біля авторської композиції «Святий апостол Архистратиг Михаїл»

Окрасою Товстого, що в Заліщицькому районі, є храм Архистратига Михаїла УГКЦ, який споруджено в стилі українського бароко. У 2012 році велично відзначили товстенці 100-річчя від початку його будівництва.

    В історії створення цієї величної духовної споруди вписано багато славних імен будівничих та меценатів.

    Так, наприклад, автором проекту храму став уродженець Товстого Ян Сас Зубжицький, відомий архітектор, викладач Львівської політехніки, автор величних духовних споруд у Польщі.

    У 90-х роках збудована дзвіниця за проектом Миколи Кота, архіте ... Читати далі »

Переглядів: 274 | Додав: zalladm | Дата: 16.04.2015 | Коментарі (0)

Газети і журнали органічно влилися в наше життя. Велику кількість інформації ми черпаємо з них. Не оминає цю сферу життя і наша бібліотека, адже в періодичних виданнях містяться оперативні відомості з різних тем і вони можуть дати багато корисного кожному читачеві.

У бібліотеці на 2015 рік передплачено газети:

«Абетка господині», «Абетка краси», «Діалог», «Діточки – квіточки, матуся, бабуся», «Домашній адвокат», «Домашній доктор - цілитель», «Домашня смакота», «Друг пенсіонера», «Дуже смачно», «Колос», «Літературна Україна», «Моя сповідь», «Нова зоря», «Порадник», «Свобода».

 

Юним користувачам пропонуємо ознайомитися з виставкою нових періодичних видань: «Цікавого і корисного у книгах є доволі, а щоб поповнити ще знань запас – журнали і газети ці для ... Читати далі »

Переглядів: 262 | Додав: zalladm | Дата: 16.03.2015 | Коментарі (0)

    До Міжнародного дня рідної мови в нашій  бібліотеці була презентована тематична книжкова виставка:

  «Українська мова – серця мого подих

  Ти небесна ласка, ясна височінь.

  Ти для мене, мово, як ковток повітря.

  Ти – моє майбутнє й синя далечінь!»

   Працівники бібліотеки ознайомили користувачів із літературою, розповіли про українську мову, про її багатство і мелодійність та про друковані видання, які є у фондах бібліотеки, і були розміщені на книжковій виставці.

Переглядів: 260 | Додав: zalladm | Дата: 16.03.2015 | Коментарі (0)

    Нещодавно Товстенська бібліотека поповнила свій фонд унікальною книгою: «Бучацька єпархія УГКЦ», яку вдалося придбати за кошти, що надані місцевими меценатами.

   Працівники та читачі бібліотеки щиро вдячні за турботу і матеріальну   підтримку  добродіям:  Ігорю Березовському, Олександрі Ковальчук, Любомиру Палиці, Володимиру Стахову, Світлані Мендик, Оксані Харук.

   Запрошуємо мешканців Товстого та сіл району до ознайомлення з унікальним виданням про історію поширення християнства на українських землях, становлення Бучацької єпархії, греко-католицьких парохій, будівництво храмів, відновлення духовних пам’яток, святих місць і про життєдіяльність церковних громад, духовенства на теренах краю.

Переглядів: 224 | Додав: zalladm | Дата: 16.03.2015 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 9 10 11 12 »
Пошук

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz