Вівторок, 19.03.2024, 17:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека

Меню сайту
Форма входу

2008 рік

Берегині друкованого слова

 

Бібліотеки у всі часи були оберегами духовних надбань людства. Ще Ярослав Мудрий говорив про велику користь від навчання книжного. Книги, мов ріки, наповнюють собою увесь світ. Це – джерело мудрості і велика втіха для людської душі.

Товстенська бібліотека – культурний осередок селища, читачами якої наша сім`я є вже 29 років. Працюючи довгі роки викладачами училища, ми постійно користувалися послугами книгозбірні. Наша дочка теж захоплювалася пригодницькими, фантастичними книгами, а тепер і онука – активна читачка, коли гостює у нас на канікулах, часто відвідує бібліотеку.

Ми хочемо висловити щиру вдячність працівникам бібліотеки М. П. Пашкевич, О. П. Бензар, М. М. Полевій. Їхній професіоналізм, відданість своїй роботі заслуговують на увагу.

Від щирого серця зичимо їм міцного здоров`я, щастя, невичерпної енергії та оптимізму.

З повагою - сім`я Ревак

„Колос” 17 жовтня 2008р.


Душа природи – зернини добра

 

Бібліотеці відведе­на важлива роль у вирішенні питань довкілля. Свою еколого-просвітницьку діяльність вона спрямовує на активну популяризацію літе­ратури природничої, екологіч­ної тематики. З цією метою проводяться різноманітні за­ходи для молоді, які виховують любов до рідної природи.

Працівники бібліотеки органі­зували і провели для учнів 11 класів Товстенської ЗОШ І-ІІІст. годину - роздум "Душа природи - душа добра". Якою залишимо ми природу після себе? Про це слід думати кожному. Охорон­ну грамоту до річки, квітки ніхто не приб'є. Вона має бути у кожного в серці, в тій позиції, яку підказує власна совість.

Бібліотекар абонементу для дорослих О.П.Бензар зауважи­ла, що господарська діяльність людини зміцнює ландшафти, порушує зв'язок у природі, яка часто не взмозі відновити по­рушену рівновагу. І тому потрі­бно раціонально використову­вати природні багатства та постійно турбуватися про їх відновлення, бібліотекар ознайомила присутніх із книгами природничої та екологічної те­матики, які є у фонді нашої бібліотеки.

"Земле моя, ти єдиная ма­ти..." - пам'ятаймо ці Шевчен­кові слова. Слухаймо душу природи, як душу людини, піз­наваймо її, любімо і бережімо, тільки тоді врятуємо світ.

 

 

Марія Пашкевич,

 завідуюча Товстенською

бібліотекою – філією

 

„Колос” 12 квітня 2008р.


З вами наша молитва

 

Є дати, які потрібно постійно, не втомлюючись, нагадувати, особливо молодому поколінню Це зокрема, той страхітливий злочин, вчинений сталінізмом в Україні у 1932 – 1933 роках, - спавжній геноцид народу. Забути таке не можна, щоб не стерлася пам`ять про уроки минулого, щоб не втратили майбутні покоління того знання, яку характеризує націю українців.

Жителі  смт. Товстого зібралися біля могили зі статуєю Матері Божої, щоб пом`янути жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Скорботний молебень,  відслужили священики о. Ігор і о. Олексій. Присутні запалили свічі за душі багатьох мільйонів невинно знищених жертв.

В бібліотеці  до 75 – річчя Голодомору була організована книжкова виставка: „Україна: роки скорботи”, проведені огляди літератури: Не згасне свічка пам`яті народної”, „Страта голодом”. Разом із громадою селища, селищною радою, Будинком народної творчості, школою проведена   година  скорботи „Пам`ять – у серцях, у палаючих свічах”.

 

Марія Пашкевич

 Завідуюча Товстенською

бібліотекою – філією  

                                                                                                                        „Колос” 12 грудня 2008р


Інтернет – складова потенціалу бібліотеки

 

Суспільство входить у но­вий період розвитку людської цивілізації - еру панування Інтернету - Всесвітньої інфо­рмаційної мережі, яка дозволяє людям спілкуватися в усьому світі, швидко знаходити необ­хідну інформацію на тему, яка цікавить, керувати своїм біз­несом, отримувати джерело розваг та ін. Сьогодні інтернет стає універсальним інструме­нтом для отримання нових знань, розвитку індивідуальних здібностей кожного,

У Товстенській бібліотеці 14 січня 2003 року за сприяння По­сольства США в Україні від­крито Інтернет-центр. Цьогоріч його працівники і користувачі відсвяткували 5-ти річчя. Для бібліотеки - це новий етап об­слуговування читачів через інтенсивне використання мережі. Працівники центру для покращання роботи закладу проводять анкетування, резу­льтати яких доводять, що ко­ристувачі задоволені роботою закладу і висловлюють поба­жання щодо збільшення кіль­кості робочих місць.

Інтернетом охоче користу­ється молодь. Це - учні школи і сільськогосподарського ліцею,

студенти, працюючі юнаки і ді­вчата. Для них рекомендовано найцікавіші сайти, що постійно поповнюються і представлені у бібліографічних списках за темами: "Реферати", "Комп'ю­тери та інформаційні техноло­гії", "Мистецтво", "Книги", "Пси­хологічна і медична допомога", "Дозвілля" та інші.

Робота Інтернет-центру сприяє активізації участі кори­стувачів у суспільному житті селища, держави загалом. Бібліотека забезпечує доступ до урядової інформації, законів,  законодавчих актів, що ви­значають права громадян, до інформації про діяльність дер­жавних і місцевих органів вла­ди, про систему оподаткува­ння і соціального захисту, охо­рони здоров'я. Також ми про­водимо різні заходи, у яких ак­тивну участь беруть відвіду­вачі, зокрема "Інтернет - вікно у світ", звідки можна почерпну­ти найновіші дані про мережу.

У п'яту річницю створення Інтернет-центру зібралися найактивніші читачі бібліотеки. Про історію створення центру і перспективи розвитку розпо­віла завбібліотекою М. П. Пашкевич. Щирі вітання висловили директор БНТ Л. Є. Гевко, а також М. І. Білавчук, П. Д. Тракало. Надзвичайно цікавим був виступ учительки англійської мови Н. В. Курилюк, яка пред­ставила сайт про історію се­лища, автор якого - Дуглас Хайк. Коріння його роду - у Товстому. Учасники заходу дізналися багато цікавих фак­тів про історію рідного селища, ознайомилися з унікальними фотодокументами.

Свої поздоровлення праців­никам Інтернет-центру адре­сували активні учасники ді­яльності центру - О. Хмелик, Н. Подоляк, Б. Опольський, А. Боднар, Х. Якимець, Л. Гайдюк та ін.

Час формує нове покоління користувачів. Бібліотека - як сучасний інформаційний центр - обслуговує їх на основі ком­п'ютерних технології, а як центр виховання культури - залишається надійним засо­бом підготовки читачів до жи­ття в інформаційному суспі­льстві.

Марія Пашкевич,

 завідуюча Товстенською

бібліотекою – філією

 

„Колос” 16 лютого 2008р.

     

 

     

 

Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz