Вівторок, 19.03.2024, 11:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека

Меню сайту
Форма входу

Наша книгозбірня

Товстенська селищна бібліотека обслуговує 1400 користувачів, в тому числі 300 осіб - молодь, 350 - дітей, користувачів Інтернет-центру – 250 ос.

Число відвідувань - 15600 раз в рік, в тому числі на дитячому абонементі – 6000.

Книговидача – 18600 пр., в тому числі на дитячому абонементі – 6200 пр.

В Інтернет-центрі число відвідувань – 1600 раз.

Бібліотека отримує періодичні видання 6-ти назв.

Бібліотека визнана переможцем у номінації: „Краща міська бібліотека області” за підсумками роботи у 2005 році, за що нагороджена Грамотою управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації.

У 2007 році бібліотека нагороджена Грамотою відділу культури і туризму райдержадміністрації у номінації: „Краща бібліотека року – центр дозвілля для різновікових груп читачів” .

Зав.бібліотекою М.П. Пашкевич - "Людина року 2011" у номінації "Кращий бібліотекар" районного конкурсу.

 
Якою бути бібліотеці нашої громади?
   17 липня 2013 року у Товстенській бібліотеці-філії відбулися громадські слухання – круглий стіл «Якою бути бібліотеці нашої громади?». Активні читачі, члени бібліотечних клубів за інтересами, депутати селищної ради обговорили актуальні питання діяльності книгозбірні, висловили побажання щодо покращення її роботи.
   Про роботу селищної бібліотеки інформувала зав.бібліотекою-філією Марія Петрівна Пашкевич. Брали активну участь в обговоренні важливого питання і виступили: М.А. Окопняк, директор Товстенської ЗОШ І-ІІІст., П.Д. Тракало, член ради старійшин Товстого, М.С. Нера, вчитель-пенсіонер, авторка поетичних творів, Т.П. Бензар, секретар Товстенської селищної ради, О.Й. Тракало, директор Заліщицької ЦБС, Г.М. Грищук, вчитель української мови та літератури, В.М, Горецький, лікар, депутат селищної ради, Л.Є. Гевко, директор Будинку народної творчості, М.Я. Коханюк, В.Й. Джумак та інші активні читачі бібліотеки.
   Ми, молодші за віком читачі бібліотеки, уважно слухали Марію Петрівну Пашкевич, яка цікаво розповідала про те, як працюють бібліотекарі, які форми обслуговування використовують у щоденній праці, наводила приклади успіхів, з тривогою говорила про проблеми. Багато із почутого в той день ми не знали, навіть не задумувались раніше над такими важливими подіями і фактами із життя товстенської громади.
   У затишному приміщенні читальної зали поруч з нами сиділи сивочолі жінки і чоловіки, які все своє життя провели з книгою і, обговорюючи важливі питання майбутнього, зізнавались, що не уявляють свого життя без бібліотеки і без книг. Активні читачі – люди старшого віку цікаво говорили про дитинство і юність, про організоване дозвілля у бібліотеці, і майже усі вболівають за те, щоб більше читали книги діти та молодь.
   Сьогодні у нашій бібліотеці є багато шанувальників книги, діють клуби за інтересами для дітей та молоді, організовуються презентації книг і зустрічі з їх авторами, зібрано багато краєзнавчих документів про історію Товстого, про важливі суспільні події з минулого і сьогодення. Часто відвідують бібліотеку відомі люди – уродженці селища, які ніколи не забувають про цю свою духовну скарбницю. У фондах бібліотеки є книжкові дарунки поета Володимира Барни, секретаря Національної спілки письменників України, наукові праці лікаря, академіка Тараса Заболотного, авторські книги Василя Тракала, письменника, журналіста, редактора, статті і відео сюжети із творчих доробків журналістів братів Ігоря та Олега Гуликів та багатьох, багатьох інших краян.
   Привертають увагу відвідувачів книжкові виставки, інформаційні стенди. Тут діє «Пункт доступу громадян до інформації органів влади». Є у бібліотеці комп’ютер, надаються послуги безкоштовного доступу до Інтернету. Створено і постійно підтримується сайт Товстенської бібліотеки-філії.
   Однак, проблемними залишаються питання фінансової підтримки установи, оновлення бібліотечних фондів, хоч і наводились позитивні приклади дарування книг сельчанами із власних бібліотек, виділяє кошти на передплату преси отець-декан Ігор Леськів, парох церкви Архистратига Михаїла УГКЦ, фінансово підтримав бібліотеку підприємець М. Титор.
   В той день говорили не тільки про успіхи та основні завдання діяльності сучасної бібліотеки, але й про незадовільний екологічний стан річки, паркових зон. Турбує мешканців Товстого й організація культурного дозвілля у вечірній час. Єдиним місцем для зібрання громади селища і відзначення державних свят є стадіон, але і це тільки при умові доброї погоди.
   Порушили виступаючі і наболіле в останні роки питання про селищну бібліотеку, яку знову вирішують депутати «кудись» переселити. У 2002 році селищна рада продала бібліотечне приміщення, а за ці кошти збудували котельню, організували газове опалення в дитячому садку, провели ремонт електроосвітлення, а також у виділених кімнатах з окремим входом для бібліотеки.
   Сумно, що присутні депутати, які також голосують за такі рішення, не змогли хоч би чимось обнадіяти нас. Мої молоді друзі, які сиділи поруч, також нічого не почули про перспективи для організації молодіжного дозвілля в селищі. Щоправда в літній період вечорами молодь збирається на селищному ринку, організовуючи там групове дозвілля.
   Бібліотека – не місце нагромадження книг, а культурно-духовний центр – про це хочу сказати своїм багатьом ровесникам, молодшим і старшим за мене друзям, які не були присутні на цьому зібранні.
   З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати. Нам, молодому поколінню, людство подарувало вагомі винаходи науково-технічного прогресу – Інтернет, комп’ютери, які нібито конкурують з книгою і витісняють читання із переліку улюблених і потрібних занять. Я також користуюсь новітніми комп’ютерними технологіями, але нічим не можу замінити своє улюблене заняття – читання книг. Беручи до рук книгу, відчуваю її аромат, таємниці, знання що несе вона в собі. Бо ж не краще читати електронну книгу з монітора, бездумно перегортаючи сторінки, клацаючи мишкою.
   Народна мудрість повчає: «На світі є три головні цінності: хліб, щоб бути здоровим і сильним; жінка – щоб не урвалась нитка життя; і книга – щоб не обривався зв'язок віків». Відколи люди опанували житло, всі свої знання залишали на папері, а згодом папір перетворили у книжку.
   Від самого світанку державотворення правителі дбали про освіченість своїх громадян. Пригадаймо, лише Ярослава Мудрого, і створену ним бібліотеку. То чому ж після багатовікової боротьби за свою незалежність, ми не можемо відстояти право на свою бібліотеку і своє рідне українське слово?
   Бібліотека – це святиня усіх поважаючих себе людей, архів мудрості, храм знань і не можна нехтувати нею. В самій назві чується щось святе, адже, бібліотека має спільний корінь зі словом «Біблія»… Тож нам, молоді, треба черпати інформацію, не лише з Інтернету, а й з книг, які вчать нас живим емоціям, що ніколи не дарує комп’ютер. Усе це є у Товстенській бібліотеці, де працюють мудрі, досвідчені, чуйні і уважні бібліотекарі, які гостинно приймають нас, обслуговують і організовують цікаві заходи.
Якою бути нашій бібліотеці у майбутньому маємо вирішувати разом, громадою!
Світлана Дутчак,
студентка Чортківського педагогічного училища ім. О. Барвінського
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz