Четвер, 09.04.2020, 08:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека-філія Заліщицької ЦБС

Меню сайту
Форма входу

Олексишин Іван

ОЛЕКСИШИН ІВАН
(1933 - 2010 рр.)

Іван Олексишин - поет - гуморист.

Іван Федорович Олексишин народився 1 грудня 1933 року в селі Шибалин Бережанського району.Багато років намагався викликати усмішку у своїх читачів Іван Федорович Олексишин, який проживавТовстому. І йому це вдається. Він змалку переконався, якою нелегкою є хліборобська праця допомагаючи батькам в роботі на їх власному полі. В перший клас пішов за німецької окупації, а семирічку, тоді базову школу, закінчив у 1948 році. Тоді, згадує І. Олексишин, вчи­тися було досить складно. "Читанка" була одна на цілий клас. Чорнило робили з бузини або червоного буряка, зошити – з мішків від цементу, тому писати було справжньою мукою.

З 1948 по 1951 рр. навчався в середній школі с. Пуків Рогатинського району, теперішньої Івано-Франківської області. Потім завідував бібліотекою в рідному селі. Після служби в ар­мії закінчив Теребовлянський культосвітній технікум і був направлений на посаду директора Товстенського будинку куль­тури. Згодом працював в районній газеті, з 1963 р. до 1992 року трудився в системі зв'язку.

Після служби в армії почав друкуватися в теребовлянській та бережанській районних газетах. Спочатку писав ліричні і патріотичні вірші. А в 80-х роках багато республіканських видань, газети "Сільські вісті", "Радянська Україна", "Молодь України", журнали "Перець", "Хлібороб України" та інші не­сподівано зарясніли публікаціями його гумористичних та сати­ричних віршів. Відчу­валося, що поет, бачачи безліч негараздів у житті, хотів активно в нього втрутитися, щось змінити. Ось одна з його тогочасних сатиричних мініатюр:

Надзвичайно соромливий
Був у нас, завгар:
Навіть очі заплющував,
Коли брав хабар.

Ці нехитрі чотири рядочки зривали маску порядності з тих, хто за нею ховав своє огидне єство здирці. Вдалими були також його усмішки.

Він щасливо знайшов свій жанр і почав успішно в ньому утверджуватися. Закономірним підсум­ком багаторічної творчої праці стало те, що 1999 року в Бережа­нах вийшла його перша книжка "Сміх сміхом", а через два роки в Тернополі була опублікована друга збірка "Усмішки".

Теми його усмішок різноманітні, бо ж багатограним є саме життя. Охоче писав про дітей.

Часто І. Олексишин переспівує народні усмішки та анек­доти, які в поетичній формі набувають особливої виразності і афористичності.

Поет багатоІчого досяг у виробленні власного арсеналу об­разних засобів. Його твори по - справжньому смішні, потрібні людям.

Помер Іван Олексишин у квітні 2010 року. Похований у рідному селі Шибалин.

Онищук Д. Літературна Заліщанщина. Ессеї, бібліографічні довідки, тексти.– Тернопіль: Астон, 2003. – с. 73 - 75
Сміх сміхом: Гумор.- Бережавни, 1999.- 39с.
Сміхомовки.- Бережани, 2003.- 32с.
Усмішки.- Тернопіль, 2001.- 40с.

Пошук

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz