Четвер, 09.04.2020, 07:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека-філія Заліщицької ЦБС

Меню сайту
Форма входу

Боднар Лев

Лев Боднар
(1921-2008)

Громадський діяч української діаспори, редактор і ведучий радіопередач «Українська вечірня трибуна»

Лев Дмитрович Боднар народився 11 липня 1921 року у містечку Товсте Заліщицького району, у патріотичній родині.

Після закінчення 1934 року семирічної народної школи у Товстому, навчався два роки в Інституті отців василіян, м. Бучач. Опісля – роки навчання в гімназії «Рідної школи ім. М.Шашкевича» в місті Чорткові, де закінчив гімназійні студії та дворічний гуманістичний ліцей, 15 травня 1939 року. Працював в Українському Союзі Кооператив у Товстому.

Навчався спочатку у Львівському медичному інституті, згодом – на агрономічному факультеті Львівської політехніки. 17 липня 1944 року на основі спеціального документу, виданого шкільними властями, добрався через Краків до Відня.

В Австрії працював кондуктором у віденських трамваях, контролером молока в австрійських господарствах. Восени 1945 року виїхав до Мюнхену, де закінчив агрономічні студії, отримав диплом інженера. Працював у газеті «Українська трибуна». В червні 1949 року виїхав в Америку м. Чикаго.

Лев Боднар ініціював створення осередку Спілки Української молоді ім. В. Павлушкова і був обраний першим його головою. Разом із побратимами створив «Організацію оборони чотирьох свобод України», декілька разів обирався її головою. Впродовж 30 років був головою Українського Конгресового комітету в м. Чикаго, 13 років – головою батьківського комітету суботньої українознавчої школи св. Йосифа, членом дирекції українського банку «Певність», активним членом парафіяльної ради парафії святих Володимира і Ольги. 16 років Лев Боднар був директором і ведучим радіопрограм «Українська вечірня трибуна», в яких висвітлював новини про життя української громади. Співпереживаючи за долю України та своїх краян, організовував грошові збірки на видання і передплату газети «Шлях перемоги», книг, будівництво церков, музеїв, книгарень.

Добродійник Лев Боднар матеріально підтримував будівництво і реконструкцію церкви Архистратига Михаїла в смт. Товстому, дарував книги до музею і бібліотек.

Помер Лев Боднар 24 серпня 2008 року. Похований на цвинтарі у передмісті Чикаго, США.

Література
Мизак, Н. Болюча втрата[Текст]//Шлях перемоги. - 2008. - 24 вересн. - С.7.
Тракало, О. Понад усе він любив Україну [Текст]: [про Лева Боднара, який доклав багато зусиль для проголошення незалежності Української держави]//Колос. - 2009. - 21 серпн. - С.5
Тракало, О. Все, що мав, віддав для одної ідеї[Текст]:[про Лева Боднара - українського патріота]//Свобода. - 2009. - 23 жовтн. - С.4.

Пошук

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz