Четвер, 09.04.2020, 07:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека-філія Заліщицької ЦБС

Меню сайту
Форма входу

Фридрак Ярема

Фридрак Ярема

(1937 р.)


Орест – Ярема Миколайович Фридрак літератор, журналіст, Заслужений журналіст України (1983 р.).


Я. Фридрак народився 1 січня 1937 року у містечку Товсте.

Закінчив Товстенську середню школу та Київський державний університет ім. Т. Шевченка (нині – Національний університет, 1956 р.).

Працював у Товстому економістом, інструктором райвиконкому, другим секретарем райкому комсомолу (з 1954 р.), від 1965 р. – кореспондент, старший редактор, заступник головного редактора Українського радіо, головний редактор Українського телебачення, заступник голови держтелерадіо України, перший віце – президент Національної телерадіокомпанії України.

 Він – організатор сучасного телевізійного мовлення у державі, його режисерського та операторського втілення, всесвітньої служби радіомовлення українською мовою. Створив понад триста телепередач про найвидатніших українців „На зламі тисячоліть. Українська епоха”, зокрема про історичні постаті, в 1988 році першопрочитання творів і розповідей про письменників.

 Я. Фридрак очолював творчий колектив телерадіожурналістів з підготовки та проведення Всеукраїнського референдуму за Незалежність України.

 За втілення вперше у передачах телебачення тем з підтримки УГКЦ та УПЦ КП відзначений нагородами кардинала Любачівського та митрополита Філарета.

У 2006 році в Тернополі вийшла його книга спогадів "Товстенські епізоди", присвячена рідному селищу.

 

 

Фридрак Я. – О. М. Товстенські епізоди – Тернопіль: Тернограф, 2006.
Пошук

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz