П`ятниця, 19.04.2024, 15:26

Головна » 2017 » Листопад » 8 » Листопадовий чин - історія українського подвигу
Листопадовий чин - історія українського подвигу

Коли перший сірий ранок листопада

Понад вежі простягнув своє крило,

Львів побачив українську рідну владу,

Рідним прапором обвив своє чоло.

Роман Завадович.

1 листопада – визначний день в історії України.

Саме в цей день у 1918 році була утворена українська національна держава – Західно - Українська Народна Республіка. Хоча час діяльності ЗУНР був невеликий значення для нас вона має важливе, бо була провісницею незалежності нашої держави.

До 99-ої річниці утворення ЗУНР працівники бібліотеки провели історичний екскурс «ЗУНР – яскрава сторінка нашої історії» у Товстенській селищній раді.

Використовуючи книги, друковані видання, бібліотекарі розповідали про події 1918 року, які були мужньою спробою українців вирватися з ярма чужинців. Це був рішучий крок у боротьбі за визволення і утвердження української держави.

Присутні мали можливість ознайомитися із книжковою виставкою: «ЗУНР – історичний крок до відновлення державності України».

Серед книг, які були представлені на виставці, викликала інтерес книга Василя Вериги «Там, де Дністер круто в’ється», в якій описано героїчні подвиги наших земляків, є розповідь і про те , що у Товстому в 1919 році був штаб Начальної команди УГА.

На заході виступив селищний голова Іван Проданик.

Переглядів: 480 | Додав: librarytovste | Рейтинг: 0.0/0