Понеділок, 29.04.2024, 18:11

Головна » 2020 » Вересень » 9 » Професор Олександр Смакула – фізик світової слави
Професор Олександр Смакула – фізик світової слави

Уже мені і невідомо,

Чи я в Америці, чи вдома –

Перезаплуталось усе.

І час відносить далі й далі

Чекання, радощі, печалі

Та в небо пам’яті несе…

Там десь Доброводи і гори,

Там камінь тесовий і горе,

Там пісня і вода свята.

Вони ж мені надали крила,

Науки таїну відкрили,

…Летять журавками літа.

Де ж ви стежки, й стара хатино?

Де ж ти, сердешна Україно?

О Господи, надай же сил,

Щоб ми утвердились народом,

Постали (замість нагороди)

Душа і воля із могил.

Тоді селяни і родина

Розкажуть про Смакулів сина

Та свічка згадки засія.

У золоту осінню пору

В село, до батьківського двору

Моє повернеться ім’я.

Сьогодні 9 вересня не тільки Україна, а й весь світ відзначатиме 120-річчя з дня народження Олександра Смакули. Що це була за людина? Він був визначним ученим – фізиком,  автором  багатьох патентів, йому належать  понад 100 ґрунтовних наукових праць, він знайшов спосіб поліпшення оптичних приладів, що отримав назву “просвітлення оптики”.  Понад 40 років свого життя Олександр Смакула віддав науці за межами України. Але перш за все він був уродженцем Тернопільщини. І хоча доля склалася так, що він мусів залишити Україну, все своє життя він проніс любов до рідної землі.

«Олександр Смакула – гордість української нації» - таку назву мала міні – розповідь проведена в читальному залі нашої бібліотеки. Присутні мали можливість ознайомитись з книгами представленими на виставці «Відомий фізик з Тернопілля», послухати про життя та наукові досягнення відомого краянина.

Переглядів: 134 | Додав: librarytovste | Рейтинг: 0.0/0