Вівторок, 23.04.2024, 16:53

Головна » 2014 » Грудень » 15 » Селище величі, краси та доброти
Селище величі, краси та доброти

У Товстенській бібліотеці-філії відбувся вечір, присвячений 600-літньому ювілею селища Товсте.

Працівники бібліотеки – Ольга Бензар, Галина Заяць, Галина Смотило підготували тематичні виставки із книгами, друкованими матеріалами, світлинами, які зберігають опис найважливіших історичних дат селища.

Історичний екскурс, який здійснили бібліотекарі та директор ЦБС Ольга Тракало, був насичений не лише датами, подіями та фактами, а й розповідями товстенців, музичними та поетичними творами місцевих авторів про рідне селище. Розповіді, спогади, роздуми про сиве минуле, сучасне та перспективи майбутнього.

З духовним трепетом говорив про історію місцевого храму Архистратига Михаїла отець-декан УГКЦ, парох Ігор Леськів.

Доктор медичних наук, заслужений лікар України, академік Тарас Заболотний передав у цей день бібліотеці свої авторські видання.

Згадували в цей день чимало видатних людей вихідців із Товстого – митців, вчених, громадських діячів, літераторів, серед яких науковець, архітектор Ян Зубжицький, священик Антін Навольський, фізик, педагог Володимир Кучер, мікробіолог, перекладач Євген Рослицький, журналіст, правник, перекладач Іван Ставничий, журналіст, редактор, громадський діяч Павло Дорожинський, заслужений працівник культури Мирослав Курилюк, меценат, редактор і ведучий радіопередач із далекого Чикаго Лев Боднар, громадський діяч, адвокат Лонгин Горбачевський, артист розмовного жанру, діяч культури Борис Єфремов, поет, публіцист, літературознавець Володимир Барна, гуморист Іван Олексишин, журналісти, літератори Ігор та Олег Гулики, Василь Тракало, Орест-Ярема Фридрак, вчителів, краєзнавець Ярослів Павлик та багато інших постатей, якими пишається Товсте.

В той день линули привітання товстенців і гостей, старших і молодих, але кожен з них признавався в любові своїй малій батьківщині, ім’я якій Товсте: Надії Демків-Курилюк, Степана Фридрака, Володимира Барни, Марії Нери, Романа Данилейка, Марії Окопняк, Богдана Лукія, Романа Демковича, Корнелія Чопика та багатьох інших.

Щирим словом привітав присутніх голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Безкоровайний.

Рідне селище для його жителів – немов батьківська колиска, яка постійно жевріє вогником у серцях, до якої завжди припадають серцем і радіють душею. Тож, як відзначали ведучі вечора «Любімо наше Товсте, несімо йому хвалу, честь і будемо гідними називатися товстенці».

Фотосвітлини дивіться в фотоальбомі.

Переглядів: 772 | Додав: admztex | Рейтинг: 0.0/0