Неділя, 28.04.2024, 15:10
Вітаю Вас Гість | RSS

Товстенська бібліотека

Меню сайту
Форма входу

Головна » Архів матеріалів

"Хтось мудрий сказав, що книги – це кораблі думок, що мандрують від покоління до покоління. Кораблі – книги виходять зі своїх гаваней і линуть в океан, більшість із них навіки губиться в туманах, інші повертаються… Інші курсують від порту до порту, від покоління до покоління."

Ю. Мушкетик.

Гавань,  в якій живуть книги - є бібліотека. З цього порту мандрують вони до дитячих душ, даруючи їм  незабутні пригоди і різноманітні знання. Допомагають поринути у світ мрій за допомогою казок і віршів, оповідань, повістей і романів. Адже, як сказав  Е. Хемінгуей: «Всі хороші книги схожі в одному, - коли ви дочитаєте до кінця, вам здається, що все це трапилося з вами, і так воно назавжди при вас і залишиться.»

Під час Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги, який проводиться  щороку у бере ... Читати далі »

Переглядів: 640 | Додав: librarytovste | Дата: 18.05.2016 | Коментарі (0)

В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко.

Через усю творчість Т. Г. Шевченка тягнеться  тема любові до рідної землі, до своєї укритої вишневими садами України. Його слова запалили нові вогні віри в майбутнє, вони стали гаслами в яких звучав заклик до боротьби за свою землю. Наша країна знову переживає важкі трагічні часи і залишені нам у спадок  вірші Кобзаря, як ніколи, актуальні та пророцькі. Вони знову пробуджують і народжують українську націю, спонукають до відродження справедливості  та волі.

Шевченкове  «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!» - девіз кожного патріота України.  Портрет Шевченка та його вірші стали частиною Майдану, Революції гідності, її душею. До болю виразно звучали рядки із Тарасового «Кавказу» з ... Читати далі »

Переглядів: 898 | Додав: zalladm | Дата: 16.03.2016 | Коментарі (0)

Недавно побачила світ друга книга уродженця нашого селища Ореста-Яреми Фридрака «Біла каплиця», яка вийшла в Києві, видавництво «Ярославів Вал».

 Орест-Ярема Миколайович Фридрак – літератор, журналіст, заслужений журналіст України (1983 р.).

Народився 1 січня 1937 року у містечку Товсте. Закінчив Товстенську середню школу та Київський державний університет ім. Т. Шевченка (нині – Національний університет, 1956 р.).

З 1965 р. – кореспондент, старший редактор, заступник головного редактора Українського радіо, головний редактор Українського телебачення, заступник голови держтелерадіо України, перший віце-президент Національної телерадіокомпанії України. Він – організатор сучасного телевізійного мовлення у державі, його режисерського та операторського втілення, всесвітньої служби радіомовлення українською мовою. Ств ... Читати далі »

Переглядів: 691 | Додав: zalladm | Дата: 16.03.2016 | Коментарі (0)

Любов до рідного краю, до землі  є найвизначнішим досягненням і найбільшою метою кожної освіченої людини і палкого патріота. Нам усім потрібно добре знати історію, природу, економіку, етнографію і культуру нашого краю . «Без минулого немає майбутнього»,- говорять в народі. Бо за все, що маємо, ми завдячуємо нашим  предкам. Всі наші надбання мають в основі  їх здобутки.

Вивчення історії рідного краю, популяризація його традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом століть, у наш час є одним з найголовніших завдань, що стоять перед бібліотекою.

Тому одним з пріоритетних напрямків у діяльності Товстенської бібліотеки – філії є краєзнавча робота.

У затишній читальній залі селищної бібліотеки-філії  відбулася знакова подія – представлення краєзнавчого портрета селища: « ... Читати далі »

Переглядів: 481 | Додав: zalladm | Дата: 14.03.2016 | Коментарі (0)

    Рік 2015-ий,  який підходить до завершення, був оголошений  Роком пам’яті  Митрополита Андрея Шептицького.

     Митрополит Андрей  увійшов у історію українського народу  не тільки  як один із найвидатніших  ієрархів тисячолітньої  його історії, а також  як один  із найбільших  богословів,  діячів української культури  і науки.

      З часу заснування  Української греко-католицької митрополії  в 1596 році Андрей Шептицький був  28-им Митрополитом, а період його перебування  в тому сані – один із найвитриваліших – понад  45 років: понад 44 роки  на пості Львівського Архиєпископа  та Галицького Митрополита  і один рік – єпископа  Станіславівської  Єпархії.

     &nbs ... Читати далі »

Переглядів: 726 | Додав: zalladm | Дата: 24.12.2015 | Коментарі (0)

XII Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA  – найбільший в Україні фестиваль документального кіно, і  єдиний наразі фестиваль фільмів про права людини завітав 4 грудня у Заліщики, а 13 грудня – у Товсте.

Місія фестивалю - популяризація мистецтва гуманістичного документального кіно,  виховання поваги до людської гідності, прав людини, сприяння діалогу та порозумінню між людьми і народами тощо. Команда фестивалю дотримується двох головних принципів. Перший –  фестиваль неполітичний, тобто не пропагує жодної з  ідеологій, не користується підтримкою жодної з політичних партій і не агітує за жодну.  Другий принцип –  фестиваль некомерційний. Команда фестивалю не продає його, не робить на ньому прибутків.

У Товстому  Docudays UA прийняла селищна бібліотека. Було показано дві короткометражні стрічки: ... Читати далі »

Переглядів: 490 | Додав: zalladm | Дата: 16.12.2015 | Коментарі (0)

Наше мальовниче Товсте багате талантами. В другу неділю жовтня, коли вся Україна відзначає День художника, в нашій затишній бібліотеці зібралася молодь селища на зустріч з митцями «Побачимо світ очима художника».

Присутні мали можливість ознайомитися з книжковими виставками: «На цих полотнах – вся душа моя», «Легка крилатість пензля і різця», які розкрили різнобарв'я книг про мистецтво, які є у фондах нашої бібліотеки. Цікавими були журнали і книги, присвячені ковальській справі, які запропонував відвідувачам Михайло Гудима.

Відкрили захід працівники бібліотеки, які привітали присутніх митців селища і коротко розповіли про історію виникнення свята.

Розповідь активної користувачки бібліотеки Хмелик Олесі була гармонійно поєднана з показом слайдів про історію українського мистецтва від доби палеоліту до наших часів, про найвизначніші сто ... Читати далі »

Переглядів: 645 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

День захисника України тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, разом з великим святом запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»). Це свято відкриває такі прекрасні людські якості, як доблесть і мужність. Воно є святом усіх, чиє головне покликання – обороняти рідну землю. Це свято символізує любов і повагу українців до своїх захисників і визволителів, до тих, хто сьогодні стоїть на варті незалежності держави.

До цієї дати в бібліотеці  була оформлена книжкова виставка: «Вільна Україна пам`ятає вас», на якій експонувались книги про збройні сили України від найдавніших часів до сьогодення.

Історія України очима українських письменників була представлена на виставці «Наше минуле - в художньому слові».  Бібліотекар абонементу для дорослих Галина Заяць провела  огляд літератури: «Вічна сла ... Читати далі »

Переглядів: 459 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

У святковий, щедро напоєний теплом осінній  день, першого жовтня ми відзначаємо День людей похилого віку.  Це - свято праці,  свято долі,  свято життя,  щоб віддати свою  шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях. І саме в цей день ми віддаєммо шану тому поколінню, яке вистраждало під чорним крилом  голодоморів, вистояло криваве пекло Другої Світової війни,  відбудувало зруйноване і допомагає  нам творити щасливе майбутнє.

Найбільше замислюємось над віком людей, коли відвідуємо пацієнтів стаціонарного відділення Заліщицького районного територіального центру соціального обслуговування, що знаходиться у нашому містечку Товсте. Тут дбають про добробут 20-ти пенсіонерів.

Працівники бібліотеки надають шанувальникам слова можливість прочитати книги на різні теми. Ми забезпечуємо їм можливість ознайомитися з класикою та новинками літер ... Читати далі »

Переглядів: 500 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

Детективний жанр є одним із найбільш популярних у наш час, домінуючи серед книг, які вийшли у світ протягом більшої частини ХХ ст. Виник він у першій половині дев'ятнадцятого століття, в 1841 році, з виходом в світ першої детективної розповіді "Вбивство на вулиці Морг" Едгара По. Першими на арену детективного жанру увійшли письменниці зарубіжних країн. Особливо відзначилися автори з Великобританії. Тут творила не тільки королева жіночого детективу Агата Крісті, але й Д. Сейрес, Ф.Д. Джеймс, Дж. Хейер, Н. Марш і десятки інших письменниць. Представниці України виступили в цьому жанрі тільки в кінці ХХ століття. Найвідомішими з них є Ірен Роздобудько, Оксана Луцишина, Марина Гримич, Наталя Паняєва, Яна Дубинянська.

Жіночі детективи в нашій бібліотеці представлені романами і повістями Агати Крісті, Олександри Марініної, Дар'ї  Донцової, Поліни Дашкової, Тетяни Устинової,  Галини Кулик ... Читати далі »

Переглядів: 547 | Додав: zalladm | Дата: 06.11.2015 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 15 16 17 18 19 »
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz